Na kogo głosowało Podkarpacie?

Na Podkarpaciu najwyższą frekwencję odnotowano w Rzeszowie (68,74 proc.), najniższą zaś w powiecie mieleckim (35,83 proc.). Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Najwyższą frekwencję wyborczą w naszym województwie odnotowano w Rzeszowie.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich za nami, lecz niedzielne głosowanie nie wyłoniło zwycięzcy. Już za dwa tygodnie znowu udamy się do lokali wyborczych. Jakie wyniki osiągnęli kandydaci na Podkarpaciu? Zwycięzcą okazał się być prezydent Andrzej Duda (60,99 proc.). Drugie miejsca zajął Rafał Trzaskowski (16 proc.), a trzecie Szymon Hołownia (9,42 proc.)

Jak wynika z opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą danych z 98,24 proc. obwodów głosowania (na godz. 15), frekwencja wyborcza na Podkarpaciu wyniosła 61,57 proc. Uprawnionych do głosowania było 1 684 537 obywateli, a kart wydano łącznie 1 037 222. Gdzie najchętniej stawialiśmy się przy urnach wyborczych? W Rzeszowie (68,74 proc.). Z kolei najniższą frekwencję w regionie odnotowano w powiecie mieleckim 35,83 proc.

Jakie wyniki osiągnęli kandydaci na Podkarpaciu? Andrzej Duda 60,99 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski 16 proc., a Szymon Hołownia 9,42 proc. W dalszej kolejności uplasowali się: Krzysztof Bosak (8,95 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,57 proc.) oraz Robert Biedroń (1,38 proc.). Reszta kandydatów uzyskała wynik poniżej poziomu jednego procenta.

Kamil Lech

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
tonystanKorzeńGalicjok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Galicjok
Gość
Galicjok

Moja opinia o elektoracie na PiS jest prosta aż do bólu. Nie jest ważne która partia rządzi ale KTÓRA DAJE i wtedy nie trzeba pracować. Nieroby, pijaki i ciemniaki będą głosować na każdego który będzie rozdawał oczywiście cudze bo taki d*ebil nic swojego nie ma i nie jest ważne jak napisałem z jakiej jest parti. GRUNT ABY DAWAŁ i można będzie pić do osrania na krzywy ryj oczywiście za cudze i nie trzeba będzie pracować. Komuna też była dobra jak rozparcelowała pańskie majątki i pozwalała okradać pańskie dwory i folwarki to wtedy sekretarzom PZPR bramy tryumfalne stawiali na wsiach. Jak… Czytaj więcej »

Korzeń
Gość
Korzeń

JESTEŚ CIENKI A WYDAJE CI SIĘ ŻE JESTEŚ NAJMĄDRZEJSZY.

stan
Gość
stan

prawda ,bolesna prawda .Szlag mnie trafia ze moje podatki ida na nierobów !tylko by zapomogi i dopłaty brali a do pracy ciężko się wziąć!
@Korzen widać zalicza się do beneficjentów tej złodziejskiej formacji.

tony
Gość
tony

w punkt …..każdy ciężko pracujący człowiek tak myśli zwykła hołota