Na kogo trafi PGE Marma?

Zarówno z Unibaksem, jak i Falubazem w tym roku PGE Marma jeszcze nie wygrała. Okazją do poprawienie statystyk będzie pierwsza runda play-off.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Dopiero niedzielny mecz Unibaksu Toruń z Falubazem Zielona Góra zadecyduje o tym, kto będzie rywalem rzeszowskiej drużyny w pierwszej rundzie play-off.

Faza zasadnicza Speedway Ekstraligi zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. W najbliższą niedzielę odbędą się ostatnie spotkania, które zadecydują o układzie par w fazie play-off. Pewnym miejsca w gronie drużyn walczących o medale jest już beniaminek z Rzeszowa.

Do półfinałów play-off awansują zwycięzcy trzech par pierwszej rundy (wg klucza 1 – 6, 2 – 5 i 3 – 4) oraz najlepszy zespół spośród przegranych. PGE Marma, bez względu na wynik najbliższego meczu w Gorzowie, już wcześniej zapewniła sobie 5. miejsce. Rzeszowianie czekają teraz na rywala, z którym przyjdzie im się zmierzyć w pierwszej fazie play-off.

Zielona Góra czy Toruń?
Na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej, tabeli Speedway Ekstraligi przewodzi duet Unibax Toruń – Falubaz Zielona Góra. To właśnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które odbędzie się w niedzielę w Toruniu wskaże rywala dla PGE Marmy. W przypadku zwycięstwa torunian, to oni zajmą 1. miejsce po rundzie zasadniczej, a rywalem rzeszowian będzie wówczas Falubaz. Jeśli mecz na “Moto-Arenie” zakończy się remisem lub wygraną zielonogórzan, rywalem rzeszowskiego beniaminka będzie Unibax. – Na tym etapie nie ma słabych drużyn, dlatego nie ma większej różnicy, z kim zmierzymy się w play-off – mówią rzeszowscy żużlowcy. Jednak w ekipie PGE Marmy po cichu liczą, że ich rywalem będzie Falubaz, z którym to rzeszowianie sensacyjnie zremisowali mecz w Zielonej Górze.

Dla kogo 6. miejsce?
Pewnymi udziału w fazie play-off, oprócz wspomnianych już zespołów  z Torunia, Zielonej Góry i Leszna, są także drużyny Unii Leszno i Caelum Stali Gorzów. Do końca będzie trwała walka o ostatnie, 6. miejsce, premiowane awansem do play-off. O nie bić się będą ekipy z Częstochowy, Wrocławia i Tarnowa. Najbliższy zrealizowania tego celu wydaje się być wrocławska Sparta, która aby znaleźć się w najlepszej szóstce ligi musi w niedzielę na torze w Tarnowie zdobyć tylko 32 punkty. Jeśli tak się nie stanie, z ostatniego premiowanego awansem miejsca do play-off będą cieszyć się “Jaskółki”.

Marcin Jeżowski

do “Na kogo trafi PGE Marma?”

 1. MarJo

  Błąd w ocenie sytuacji przez Pana Redaktora !!! !!! !!! ! ! !

  Nawet najmniejsza wiktoria Tarnowa daje im 6. miejsce.

  Panie Redaktorze, troszke buchalterii ;-))

  Wrocław musi wygrać wiec w Tarnowie.

  >>> Reasumując – najbliżej „szóstki” jest Tarnów, a nie Wrocław. <<<

  Pozdrawiam ;-)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.