Na Łyczakowie można kupić grób na lewo

Takie "obrazki" na Cmentarzu łyczakowskim stały się już codziennością.

LWÓW. Stare polskie groby znikną z lwowskiego cmentarza?

O tym, że w starej części lwowskiego Cmentarza Łyczakowskiego, gdzie spoczywa wielu Polaków, źle się z polskimi grobami dzieje, już wspominaliśmy na naszych łamach. Jak się dowiadujemy, nie tylko nic się na lepsze nie zmieniło, ale proceder „zamieniania” polskich grobowców na ukraińskie kwatery trwa i ma się dobrze.

- Niech się ktoś tym zainteresuje z władz naszych – apeluje starsza Czytelniczka z Podkarpacia. – Jak to możliwe, że bez zgody rodziny, naszych władz, do polskiego grobowca, często znamienitych polskich rodów, „chowa się” zmarłego Ukraińca, czy Ukrainkę? – pyta.

Więcej w Super Nowościach

Monika Kamińska

do “Na Łyczakowie można kupić grób na lewo”

  1. Paweł

    Zgadzam sie w stu procentach w ostatnim roku byłem na tym cmentarzu dwa razu. Boli to że władze zbierają pieniądze za wejście na teren „cmentarza muzeum” na którym to cmentarzu nie widać żadnych prac przy polskich grobach. Tylko co jakiś czas dewastowany stary grób, tak jak za czasów komuny, aby zrobiło sie wolne miejsce dla nowobagadzkiego. Gdzie idą nasze pieniądze? przypuszczam że ok 60 % biletów kupują Polacy. Na Ukrainie zmienił sie ustrój ale nie mentalność władz, i osób na stanowiskach.
    W tej sprawie powinien zdecydowanie interweniować nasz rząd i ją nagłośnić.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.