Na operację, która ma być przeprowadzona w październiku potrzebuje 85 tys. zł

SĘDZISZÓW. Czteromiesięczna Faustynka z chorym serduszkiem czeka na hojność Waszych serc.

Czteromiesięczna Faustynka z Kawęczyna k. Sędziszowa urodziła się z poważną wadą serca. Tylko szybko przeprowadzona operacja, którą mają wykonać specjaliści z kliniki w Monachium umożliwi jej normalny rozwój. – W Polsce Faustynce nawet nie wyznaczono terminu operacji, a według kardiochirurgów z zabiegiem nie można długo czekać. Operacja w Monachium jednak kosztuje, dokładnie 85 tys. zł. To dla nas niewyobrażalna kwota, dlatego prosimy o pomoc w uratowaniu naszej Faustynki – mówi Ewa Stręk, mama dziecka.

Dziewczynka urodziła się w kwietniu. Ma dwie duże dziury w sercu. – Dwa półtora centymetrowe ubytki sprawiają, że córeczka właściwie nie ma przegrody w serduszku dlatego lekarze mówią, że operację należy przeprowadzić szybko, zanim skończy 6 miesięcy, bo jej płuca i tętnice nie wytrzymają ciśnienia krwi pompowanej bezpośrednio – mówi pani Ewa.

Żeby uniknąć komplikacji zdrowotnych dziecka, które na pozór dobrze się rozwija (jest radosna, uśmiechnięta i na razie nie widać, jak bardzo jest chora) rodzina dziecka szuka pomocy. – Jeżeli tylko zbierzemy pieniądze jedziemy do Monachium, wierzę, że wszystko się uda i Faustynka będzie się potem rozwijać normalnie mimo, że jest dodatkowo obarczona wadą genetyczną- mówi Mam dziewczynki.

Każdy kto chce pomóc dziecku w odzyskaniu zdrowia może wpłacić pieniądze na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis na numer 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments