Na otwarciu okrągłej kładki modelki i akrobatki

Po “rondzie dla pieszych” na otwarciu obiektu (17 listopada) mają przechadzać się modelki i tańczyć akrobatki. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Okrągła kładka z egzotycznym drewnem azobe, podświetleniem, modelkami i akrobatkami, czyli jak władze miejskie dysponują pieniędzmi podatników!

Nie dość, że władze miasta na budowę okrągłej kładki dla pieszych nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego z ulicą Grunwaldzką wydały ponad 12 mln zł, to okazuje się, że na tym wydatki wcale się nie kończą. Otóż w planach jest bowiem nadzwyczaj huczne otwarcie tego “innowacyjnego” obiektu, bez którego, zdaniem urzędników, niemożliwe byłoby rozładowanie ruchu na alei i rzekomą poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Firma Skanska na dokończenie budowy kładki ma czas do końca października, a obiekt zgodnie z harmonogramem otwarty ma być w listopadzie. Prezydent już wybrał termin – 17 listopada. Co zaplanował? To owiane jest tajemnicą. Niemniej jednak do mediów wyciekły już pewne informacje, między innymi to, że na otwarciu po okrągłej kładce przechadzać się będą modelki, a akrobatki dadzą pokaz swoich umiejętności.

Wystawy, pokazy i wiosenne biegi…
- W ogóle okrągła kładka ma się przecież stać miejscem wystaw, prezentacji, wycieczek, miejscem spotkań towarzyskich i koncertów – kpi jeden z internautów. – Już jest przecież w zamysłach przetarg na otworzenie kawiarenki na kładce oraz inauguracja oświetlenia świątecznego i powitanie Nowego Roku, jak i wiosenne biegi po kładce, połączone z otworzeniem sezonu rowerowego – żartuje.

Pomysł wydania kolejnych pieniędzy, tym razem na otwarcie obiektu, nie podoba się wielu rzeszowianom. – A nie można po prostu otworzyć i tyle? Trzeba wypie*rzyć jeszcze dodatkową kasę do tej i tak drogiej zabawki? – pisze inny internauta.

Egzotyczne drewno azobe
Skąd tak gigantyczny koszt okrągłej kładki? Zdaniem specjalistów powodem jest niespotykany kształt kładki, której budowa generuje poważne koszty. Gdyby kładka była tradycyjna, to władze miejskie wydałyby znacznie mniej pieniędzy.

Innym aspektem jest wybór drogich elementów wykończeniowych. Wśród nich jest plan wyłożenia nawierzchni egzotycznym gatunkiem drewna azobe. – Balustradę obiektu wykonamy z paneli ze szkła hartowanego, klejonego oraz z aluminiowego pochwytu obłożonego tym samym gatunkiem drewna co nawierzchnia kładki – informuje Piotr Subczak, menedżer projektu.

W projekcie jest również podświetlenie obiektu. Na balustradach schodów, pochylni i kładki zostanie zamontowanych 1050 diodowych opraw, które mają utworzyć świetlną linię po zmierzchu.

***
Jak szaleć, to szaleć – zdaje się, że to dewiza pana prezydenta, bo jeśli rzeczywiście chciał zadbać o bezpieczeństwo pieszych, to wystarczyłaby budowa tradycyjnej kładki, która pochłonęłaby znacznie mniej pieniędzy. A tak, to zafundował rzeszowianom jedyne w Polsce, rondo dla pieszych…

Ewelina Nawrot

do “Na otwarciu okrągłej kładki modelki i akrobatki”

 1. stenka

  A ja wybieram się oczywiście na uroczystość otwarcia kładki, która jest absolutnym fenomenem Rzeszowa Bardzo piękny prestiżowy obiekt.Tak samo jak Hotel Rzeszów. Z niecierpliwością czekam też na fontanny….a wy Rzeszowianie jesteście bardzo konserwatywni, wszystko się wam nie podoba, wszystko jest żle, cieszcie się, że ktoś to robi. Będziemy wszyscy z tego korzystać i będziemy się cieszyć.Wiadomo,
  wszystko kosztuje. Ale mogło by być też tak, że nie byłoby ani kładki ani innych obiektów ani też tych pieniędzy o które niby wam tak chodzi. Chcecie być dalej „wiochą”? jeszcze nie tak bardzo dawno, taką opinię miał Rzeszów w Polsce. A teraz ? Teraz Rzeszów zachwyca swoim wyglądem , jest piękny… To jest powszechna już opinia o Rzeszowie.i niech tak zostanie.Ze smutkiem jednak stwierdzam,że Rzeszów jest miastem brudnym…niestety. No i te światełka świąteczne w takim nadmiarze wyglądają kiczowato.

 2. Rakszawiak

  Lepszy by był diabelski młyn zamiast okrągłej kladki w tym miejscu. Przynajmniej by byla jakas atrakcja turystyczna.

 3. sokół

  bo dzis tylko krytykantow i szczekaczy duzo, najbardziej smieszy mnie powiedzenie, ze to z naszych podatkow. ty sie baranku jeden z drugim zainteresuj ile twoich podatkow kradnie panstwo, ile idzie na skladke do unii europejskiej, gdzie grubasy wszystko przepuszczaja. tadek powinien budowac na potege, przynajmniejw tym miescie cos powstaje.

 4. Mariusz

  Ciekawy projekt Miasto na tym zyska ,przestańcie krytykować wszystko wokół siebie z kieszeni wam tych pieniędzy nikt nie zabrał ,narzekanie, krytyka,to zle tamto się złamie to nie pasuje jak się nie podoba to się przenieś na Ukraine.

 5. Komar

  Czy ktokolwiek ze strony władz miasta pomyślał, choćby przez moment, na debilizmem tego jak zamontowano sygnalizację świetlną przy kładce?!?!?!?!?!?!? Dyletanctwo, prostactwo, buractwo i żenada, to najłagodniejsze określenia jakie cisną się na usta patrząc na słupy sygnalizacyjne przesłaniające wartą 12mln złotych inwestycję (INNOWACYJNĄ!!!). To jest dopiero innowacja!!! Trochę większy wiatr i pewnie będą te designerskie instalacje wystukiwać na szklanych balustradach kuranty! Cóż,… poziom umysłowy rzeszowskich drogowców i Pana Ch. od inwestycji jest powszechnie zauważalny w Stolicy Podkarpacia. Kolejna, po Placu Śreniawitów, z jego innowacyjną, desynchronizowaną sygnalizacją, rzeszowska perełka inżynierii ruchu! Brawo!!! Polska i Świ… Chiny są z nas dumne.

 6. rzeszowianin

  maja wynajac tego golasa co ostatnio na pomniku Kosciuszki sie prezentowal to jest ta glowna atrakcja owiana tajemnica

 7. mieszkaniec 2

  Ze swojej strony niech gazeta przypilnuje osietlenia aby nie poszły chińskie podróbki!!!!!
  to było!!!! poważnie

 8. ruskowsianin

  A egzorcysta do odpedzania demonow z woda i kropidlem bedzie ?
  Ile wezmie od pokropku ?
  Czy jest na procencie od inwestycji ? Pewnie wezmie dziesiecine czyli 1,25 miliona od inwestycji za 12,5 miliona jak to maja w zwyczaju od wiekow.

 9. beton

  Jeju co za prostackie myślenie. To co według was to kładka miałaby być może taka jak na dworcu kolejowym???? Tanio by wyszło!!!! Fu…ck.!!! Nie dość.!!!! Nasze miasto ma mieć wygłąd porządny i basta.!! Super kładka i fontanna i jeszcze więcej podobnych obiektów powinno być. Wy chcielibyście w centrum chyba oborę postawić, bo tanio. Nie na tym świat polega. Już teraz od znajomych z innych regionów Polski słyszę, że Rzeszów bardzo się zmienił i to na duży plus.Np. moi znajomi z Warszawy jak przyjechali na święta to poszli oglądać światełka na rzeszowskim rynku i byli oczarowani (a nie jest wcale łatwo zachwycić warszawiaka). Jest takie stare polskie przysłowie: JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ. Pozdrawiam wszystkich rzeszowiaków.

  • bob

   … a nie jest wcale latwo zachwycic warszawiaka…?
   Zaspiewaj warszawiakowi ” Nad rzeszowska Jasionka ” a bedzie zachwycony.
   PS. Ten warszawiak to z Bialobrzegow czy z drugiej strony – od Lomzy ?

 10. mamnick

  ,,Wierzę w Ferenca wszechmogącego troche łysego i podstarzałego co Ryśkowi kładke okrągłą wybudował a ten nawet mu na łamach Nowin nie podziękował.Obiecuje też z kieszeni własnej coś dla miasta dołożyć i nakładane przez policję mandaty płacić zawsze blisko wyznaczonej na nich daty.Tadek chiny ubóstwia i luksusu powiewy na koszt kowalskich Adama i Ewy.Parkingu racz nam Drogi prezydencie nie budować bo będzie dla Biskupa na otwarciu w kopercie cięcie.Scene twą najdroższą w polsce każdy podziwia i nawet na pomniku się rozbiera bo już nie może się doczekać co rocznego nudnego Sylwestra na rynku!

  Ps….Inwestycja do banii…juz widze tłumy co tam chadzać będą….

 11. klemensia

  Jedna porządna impreza na mieście i nie wróżę tej kładce malowniczej przyszłości, a znając młodzież i jej chęci do malowania zaraz ją zapaprają. Windy też długo nie posłużą bo to dla lumpków spod PKP darmowe WC do tego z widokami bo jeżdżące

 12. zombi

  niespodzianka będzie taniec Tadka na tych obskurnych rurach podtrzymujacych schody

 13. waldi

  Mam znajomą sąsiadkę , staruszkę, której nie interesują otwarcia kladek czy kto wie czego jeszcze w tym mieście. Pyta mnie tylko ciągle czy gdyby Panu Prezydentowi przyszło codziennie tak jak jej przyjdzie wspinać się na tę cholerną kładkę w drodze do sklepu, to czy też kazałby wszystkim być tak szczęśliwym jak każe jej jako mieszkance tego miasta. A przypomina mi ,że Pan Prezyden jest niewiele młodszy od niej, a zafundował jaj taki „cud” pod oknem, szkoda ,że nie sobie patrząc na Jego wiek.
  I co Pan na to Panie Prezydencie, czy starsi ludzie mają zejść już z tych ulic ?

 14. zeno

  ponoć sam FERENC ma w stringach tańczyć

 15. mono

  Kładka to nie jest pomnik i nie chodzi o wygląd – tylko czy zda praktyczny egzamin.
  Jeżeli przejście przez kładkę zabierze mi ok. 20 minut, a schody będą nie do pokonania to może wyglądać jak aureola Ferenca świecąca dzień i noc.
  12 milionów złotych to dla rzeszowiaków to drobiazg .Ot jeszcze jeden – obok fontanny – taki fajerwerek dla przyjezdnych. Niech gawiedź patrzy: na prawo pomnik, na lewo City Center, a pośrodku kładka. A potem na kładkę i patrzymy co widzimy w oknach Urzedu Wojewódzkiego?

 16. rzeszowiak

  Przynajmniej takie budowle nietuzinkowe wyglądają imponująco aniżeli zwykła prostota budownictwa, więcej czegoś takiego proponuje wówczas miasto nabierze większego kolorytu i przy okazji będzie wzbudzać miłe odczucia szczególnie tych przyjezdnych.

 17. rzeszowiak

  „czyli jak władze miejskie dysponują pieniędzmi podatników” – ale o co chodzi pytam się, po wpłaceniu podatku to już nie jest kasa okreslonego obywatela tylko powiedzmy miasta i to w nim sie decyduje na co je przeznaczyć tego czy tamtemu kolesiowi to już nic do tego. Gdyby wszyscy takimi kategoriami tak myśleli to by zaczeli strajkować .

 18. DARIA

  a mi się podoba i ciekawie wygląda!!!!!!!!!

 19. ROMAN

  no tak – akrobatki wykonają specjalistyczny spacer po linie od kładki – do ratusza – to będzie atrakcja

 20. Mieszkaniec

  Ile taka impreza będzie kosztować?
  Co tu otwierać?
  Kolejny bubel archtektoniczny !!!!!
  To Pan prezydent sie obłowi, bo tydzień wcześniej ma być otwarcie City Center.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.