Na podbój pierwszej stolicy

Fot. Archiwum

ENEA EKSTRALIGA. Rzeszowianie chcą zmazać plamę, jaką dali przed tygodniem w meczu z Włókniarzem Częstochowa.

– Będzie trudno i… twardo, ale jedziemy po zwycięstwo – mówi przed wyjazdowym pojedynkiem ze Startem Gniezno trener PGE Marmy, Dariusz Śledź. Jego podopieczni w drodze do pierwszej stolicy Polski zatrzymają się w Ostrowie, gdzie w piątek (godz. 15.30) czeka ich sparing z tamtejszą Ostrovią.

– Zaczynamy niejako od nowa i musimy wyciągnąć wnioski z ostatniej porażki, aby więcej taka sytuacja na naszym torze się nie powtórzyła. W Gnieźnie bywało różnie. Były dobre mecze i zdarzały się te słabsze. Dużo będzie zależało od tego, jaki zastaniemy tor w Gnieźnie – przekonuje lider PGE Marmy, Grzegorz Walasek.

Chcąc wygrać po raz drugi w tym sezonie na wyjeździe, rzeszowianie muszą wrócić do błyskawicznych startów, jakie prezentowali w inauguracyjnym meczu w Gorzowie. W starciu z „Lwami” w tym elemencie „Żurawie” prezentowały się zdecydowanie gorzej od swojego rywala. To właśnie dobre wyjście spod taśmy w głównej mierze będzie decydował o kolejności na mecie. Tor w Gnieźnie będzie z pewnością jeszcze twardszy od tego, na którym przyszło rzeszowianom ścigać się w starciu z Włókniarzem, a na który było tyle narzekań ze strony zawodników PGE Marmy. Rzeszowianie jadą do Gniezna bez Marco Gaschki, który leczy kontuzję (złamana kość łódeczkowata).

Start powoli się podnosi po klęsce na inaugurację z Falubazem Zielona Góra (30-60). Później ekipa Lecha Kędziory wygrała zaległy mecz przed własną publicznością ze Spartą Wrocław 49-41 i przegrała minimalnie z Unią w Lesznie 41-49. – Dla nas, jako beniaminka, każdy mecz w tym sezonie jest trudny. Inauguracyjną tremę mamy już jednak za sobą. Wygraliśmy przed tygodniem z Wrocławiem i w niedzielę chcemy zrobić to samo z Rzeszowem, chociaż zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka będzie tym razem zawieszona zdecydowanie wyżej. Priorytetem na ten sezon są jednak zwycięstwa na własnym torze – przekonuje opiekun „Orłów”.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o