Na Podkarpaciu 81 proc. absolwentów zdało maturę!

Tegoroczni maturzyści mogą już zapomnieć o stresie związanym z egzaminami. Fot. Paweł Dubiel

PODKARPACIE, RZESZÓW. Akademickie Liceum Ogólnokształcące z najlepszą zdawalnością w Rzeszowie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępną informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 roku. W naszym regionie do egzaminu przystąpiło 16 189 uczniów, w tym 9 694 absolwentów liceów oraz 6 495 techników. 81 wszystkich zdało egzamin dojrzałości. To wynik lepszy niż przed rokiem

W liceach z naszego województwa maturę zdało 83 proc. absolwentów, natomiast w technikach 70,2 proc. W sierpniu do egzaminu poprawkowego przystąpi w naszym województwie 2012 maturzystów, czyli 12,4 procent wszystkich zdających. Prawo do tegorocznej poprawki  mają osoby, które nie zdały jednego egzaminu. Niestety 6,5 proc. wszystkich będzie musiało poprawiać maturę za rok.

Z językiem polskim na poziomie podstawowym poradziło sobie 94 proc., w tym 96 proc. absolwentów liceów i 90 proc. absolwentów techników. To nieco gorszy wynik niż krajowy, bo w skali ogólnopolskiej wyniósł  96 proc. w liceach i 93 proc. w technikach. Znacznie gorzej poszło z królową nauk. W naszym województwie pozytywny wynik osiągnęło 87 proc. zdających, w tym: 92 proc. w liceum i 81 proc. w technikum. To jednak lepiej niż w Polsce. Średnia krajowa wyniosła bowiem odpowiednio 90 oraz 80 proc. Jak wyglądają wyniki z angielskiego? Według OKE, w regionie zdało 93 proc. (96 proc absolwentów liceum i 88 proc. absolwentów technikum). W kraju średnia wyniosła 94 proc.

ALO najlepsze w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia egzamin zdało 92 proc. uczniów. Stuprocentową zdawalność po raz 3 zanotowało Akademickie Liceum Ogólnokształcącym. W II LO. Na 346 uczniów maturę oblały tylko dwie osoby (99,4 proc. zdawalności). Miejsce na podium zajęło także IV LO, gdzie na 366 absolwentów matury nie zdało trzech (99,18 proc.). W I LO, na 231 osób nie zdało pięć (97,84 proc). Wynik przekraczający 90 proc. odnotowano także w VI LO (97,05 proc.), III LO (96,86) proc., Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych (95,96 proc.), Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. – 95,83 proc, a także Technikum nr 7 w ZS Szkół Mechanicznych (92,17 proc.),VII LO w ZS nr 2 (92 proc.) oraz Technikum nr 11 ZS Samochodowych (90 proc.).

wk

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AniaAsaaojciec uczniamurarzela Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
murarz
Gość
murarz

Nauczycielom którym mało i mało widac jak przygotowali swoich uczniów.

Ja bym im za każdego ucznia którego nie nauczyli zabierał co miesiąc stówkę,

Asaa
Gość
Asaa

ja bym tobie zabrał mózg, ale chyba ktoś inny zrobił to wcześniej.

ela
Gość
ela

Prawie co piąty uczeń oblał maturę a nauczyciele chcą więcej zarabiać.

ojciec ucznia
Gość
ojciec ucznia

Już nauczyciele zapowiedzieli kolejny strajk we wrześniu!
Ręce opadają!

Ania
Gość
Ania

Tylko żeby współcześni uczniowie chcieli się uczyć. Lesery jedne. Psioczący rodzice niech idą za nich te egzaminy pisać, a młodzi niech odeśpią, bo zmęczeni życiem już są.

Edward
Gość
Edward

Gratulacje dla maturzystów z ZSE w Rzeszowie. To zdecydowanie najlepsza szkoła średnia w Rzeszowie.