Na północnej obwodnicy powstanie most

Tak, według projektu, będzie wyglądał most na północnym odcinku obwodnicy Rzeszowa. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Koszt inwestycji ponad 141 mln zł.

Pod koniec tego roku lub na początku 2013 roku może rozpocząć się budowa 400-metrowego mostu na odcinku obwodnicy północnej Rzeszowa. Wczoraj Krzysztof Czarnik, projektant z firmy Promost Consulting przedstawił radnym z Komisji Inwestycji koncepcję programowo-przestrzenną tej inwestycji. Według szacunków najniższy koszt budowy dwuprzęsłowego mostu wraz z małą estakadą oraz drogi wyniósłby 141 mln 802 tys. zł.

Przedstawiciel Promost Consulting przedstawił kilka wariantów jak most mógłby wyglądać. Od jego rozpiętości i liczby podpór zależałoby ile taka budowla kosztowałaby. Drugi wariant to kwota 145 mln zł, a trzeci – 155 mln zł.

Most byłby zlokalizowany na 1,8-kilometrowym odcinku północnej obwodnicy w ciągu ulic: Rzecha, Załęskiej, Ciepłowniczej, Krogulskiego i w kierunku ulicy Lubelskiej. Powstałby nad rzeką Wisłok, terenami zalewowymi i zbiornikiem technologicznym Elektrociepłowni. Nośność mostu to 50 ton, a długość 402 metry.

Szacunkowe wyliczenia kosztów tej inwestycji to: most 79 mln zł, mała estakada o długości 17 metrów – 2 mln 300 tys. zł, a część drogowa 60 mln zł. Inwestycja ma być gotowa za 2-3 lata. Pieniądze na most są już zagwarantowane w budżecie miasta i będą wydawane od 2013 roku. W lipcu br. może być przeprowadzony przetarg na wykonawcę robót.

Mariusz Andres

do “Na północnej obwodnicy powstanie most”

 1. lucek

  Oczywiście oferta na wykonanie koncepcji została wybrana najtańsa tak ze Projektant zamiast pomyśleć jedzie z grubej rury i stawia kosztowny most podwieszony. Pytanie po co.
  Urzędnika co przyjął kakie rozwiązanie pod sąd.

 2. luneczka

  po co omijać jezioro, im dłuższy most tym droższy, firma lepiej zarobi ;)

 3. pepers

  Widzę, że jesteś jednym z wielu specjalistów od budowy dróg, mostów, polityki społecznej i wytrzymałości skrzydła TU-154M. Tak trzymać!

 4. Budowlaniec

  A może ominąć jezioro? :)

 5. rzuku

  Nośność 50 ton super iwestycja na jednego tir-a i to nieprzeładowanego

 6. ROMAN

  podobny do tego w Bratysławie na Słowacji – tylko nie ma kawiarni na pylonach na górze [ http://www.fpm.com.pl

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.