Na projektowaniu odzieży znają się jak mało kto

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była awangarda. Fot. Archiwum

KROSNO. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Projektowania i Modelowania Odzieży „PROJEKTANCI”.

Cele konkursu to między innymi: popularyzacja kształcenia w zawodzie technik technologii odzieży oraz rozwijanie zainteresowań uczniów modą i stylizacją.
W konkursie uczestniczyły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, Zespół Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

– Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była awangarda. Każdy trzyosobowy zespół projektantek miał wykonać w ramach prac konkursowych projekt plastyczny oraz model ubioru awangardowego. Wykonane modele prezentowały modelki wchodzące w skład zespołów konkursowych. Wynikiem prac projektantek były oryginalne, pełne twórczej fantazji modele ubiorów oraz efektowne projekty plastyczne wykonane różnymi technikami – relacjonują organizatorzy konkursu.

Komisja konkursowa ustaliła następującą klasyfikację zespołów projektantek:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie
III miejsce – Zespół Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Laureatki konkursu oraz wszyscy jego uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe z rąk p. Andrzeja Gregorczyka – Dyrektora Szkoły.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki Teresa Belcik i Alicja Kowalik.

wz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
monika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
monika
Gość
monika

Najgorsza szkoła w Sosnowcu to Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru,można nic nie robić przez wszystkie lata twojej edukacji a na koniec dyrekcja się dziwi że nie ma sukcesów w egzaminach zawodowych i maturalnych,a sami nie pamiętają,ze przecież nikt nas nie przygotował do tych egzaminów.Bo w tej szkole się nie uczy,każdy robi co chce.Dyrektorka chce tylko sukcesów w modzie,zapatrzona na siebie,a nie na przyszłość młodych ludzi.