Na przejściu pod kładką jak było niebezpiecznie, tak nadal jest

Odkąd sygnalizacja pod okrągłą kładą została wyłączona, to piesi mają duży problem z bezpiecznym przejściem przez aleję Piłsudskiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Niech ktoś w końcu coś z tym zrobi, nim dojdzie do nieszczęście – mówi nas Czytelnik

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że miast powinno zająć się niebezpiecznym przejściem na alei Piłsudskiego pod okrągła kładką. Czytelnicy alarmowali nas o dużych utrudnieniach, z jakimi muszą się zmagać. – Światła wyłączyli, a przejście jest. Ludzie biegają między autami jak opętani. Nie wiem w czym to miało pomóc? – pyta nas Czytelnik.

Jak się dowiedzieliśmy, władze miasta miały nakazać wykonawcy inwestycji kierowanie ruchem na wspomnianym przejściu. – Nic nam o tym nie wiadomo – mówi Joanna Sitarz, starszy specjalista firmy Skanska. – Przed rozpoczęciem budowy przygotowany został projekt tymczasowego zarządzania ruchem, które zaakceptował inwestor, czyli miasto Rzeszów. Wspomniane przejście nie jest objęte placem budowy, więc to nie my powinniśmy zajmować się kierowaniem ruchu – wyjaśnia. Wynika z tego jasno, że zadbanie o bezpieczeństwo powinno leżeć w gestii władz miasta.

I tak źle, i tak nie dobrze

- Po za tym, to policja wystąpiła z wnioskiem o wyłączenie sygnalizacji świetlnej – dodaje Sitarz. Miało to pomóc w rozładowaniu potężnego korka ciągnącego się przez całą aleję, który przy okazji blokuje inne drogi. Niestety ucierpieli na tym piesi, którzy mają problem z bezpiecznym przedostaniem się na drugą stronę jedni. Tym bardziej, że miejsce jest ruchliwe ze względu na sąsiedztwo dworca PKS, galerii handlowej i urzędu wojewódzkiego.

- Chodzę tędy codziennie, ponieważ dojeżdżam do Rzeszowa – mówi Katarzyna, studentka prawa, którą “przyłapaliśmy” na biegu slalomem między autami. – Z przejścia będą korzystała jak długo się da, bo kolejne jest za daleko. Podobnego zdania było też kilka innych napotkanych przez nas osób. Wygoda czy przyzwyczajenie? Większość odpowiadała “i to, i to”. Z założenia lładka nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej ma poprawić komunikację. Ciekawe tylko czy piesi będą chcieli z niej korzystać.

***

“Nic o nas, bez nas” – chciałoby się powiedzieć. Miasto ponoć chciało ułatwić życie mieszkańcom, tylko czy wszyscy mieszkańcy tego chcą? To, że piesi nie odpuszczają i przechodzą przez to przejście oznacza, że po prostu jest im tak najwygodniej. Po co więc miliony na kładkę?

Ewelina Nawrot

do “Na przejściu pod kładką jak było niebezpiecznie, tak nadal jest”

 1. asdffdsa

  No to teraz będzieta miały rzyszowiaki obok picz…kruczkowej aureolę ferenca .

 2. Leon

  Ferenc nie będzie z kładki korzystał bo przecież wszędzie wożą go mercem – jaśnie pan łaskawie zafundował mieszkańcom kładkę za ICH PIENIĄDZE nie ze swojej kieszeni postawił sobie pomnik, który doskonale odzwierciedla czas jego prezydentury – kicz, wywalanie pieniędzy w błoto – poziom estetyczny kierownika peerelowskiego osiedla, którym kiedyś kierował. 3 kadencje odcisnęly niestety fatalne piętno na przestrzeni tego miasta, które staje się powoli nie do życia dla zwykłych ludzi, pieszych, rowerzystów, korzystających z komunikacji miejskiej, a także i zmotoryzowanych, choć to ich promuje ale całkowicie bez głowy, 0 wizji, 0 sensu i kładka 0.

 3. Renata

  Oczywiście kładka wyglądać będzie nowocześnie, ale niepraktycznie.. Będzie tak samo mało kiedy używana jak jest w przypadku tej na ulicy Rejtana. Ludzie będą przebiegać pomiędzy samochodami. Dlaczego? Ponieważ jest to miejsce zaraz przy Dworcu PKP i PKS.. Ludzie często tamtędy na czerwonym świetle (dla pieszych) przebiegali, żeby zdążyć na autobus, czy pociąg. Oczywiście sporo osób będzie korzystać.. bo wiadomo winda góra- dół zawiezie.. z góry można popatrzeć na korki tworzące się w centrum.. Jakoś sensu nie widzę, poza pokazaniem się Ferenca przed innymi prezydentami w Polsce…

 4. rzeszowiak

  Jak ludzie smigali pomiedzy samochodami poprzednio tak i bedzie w dalszym ciagu.
  Tam nic sie nie zmieni chocby Ferenc postawil tam zasieki z drutu kolczastego pod napieciem jak w obozach koncentracyjnych. Okolicznym mieszkancom ta kladka wcale nie jest potrzebna i nie beda tej kladki uzywac choc glownie dla nich jest budowana.
  Zawsze „JAKOS TA SMIGNIEM” bedzie naczelna mysla tych ludzi !
  To sa wyrzucone w bloto pieniadze z kasy miasta.

 5. mamnick

  Aureola FERENCA:D Świecić zaczuna jak Jego łysa głowa…..EMERYTURKA SIĘ KŁANIA!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.