Na razie “tylko” roztrzaskują auta i rozbijają tam głowy

Skrzyżowanie ul. Obrońców Pokoju z wjazdem do “Biedronki” nie należy do miejsc szczególnie bezpiecznych. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Dlaczego skrzyżowanie ul. Obrońców Pokoju z wjazdem do “Biedronki” jest miejscem tak wypadkogennym? Kto za to odpowiada?

Wypadki u zbiegu ul. Obrońców Pokoju i wjazdu do “Biedronki”, to niestety codzienność. Mieszkańcy twierdzą, że to wina źle wykonanego skrzyżowania. – W piątek był wypadek, pacjentka na oddziale; w sobotę cztery stłuczki, roztrzaskane auta, rozbite głowy – alarmuje Jarosław Ragan, radny powiatowy i znany kolbuszowski chirurg. – Tam muszą zostać w końcu podjęte konkretne działania, bo dojdzie do tragedii.

Ul. Obrońców Pokoju ma status drogi powiatowej, ale starostwo nie poczuwa się do winy. – Próbowaliśmy dojść do porozumienia z właścicielem posesji, która przylega do tego skrzyżowania. Sprawdziliśmy dokumentację. Rozwiązanie tego problemu jednak nie jest łatwe – mówi Eugebiusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

do “Na razie “tylko” roztrzaskują auta i rozbijają tam głowy”

  1. Kamuflage111

    Nie wiem, czy władze Kolbuszowej boja się sygnalizacji świetlnej? w tym mieście, światła przydałyby się na kilku skrzyżowaniach, a nigdzie ich nie ma. Lustro nie rozwiązało problemu w tym miejscu, a nawet pogorszyło sprawę, więc może najwyższa pora zamontować tam światła?

  2. Jerzy

    Bardzo dobrze, że zajmujecie się sprawą. Gmina Kolbuszowa w ramach offsetu otrzymała od Biedronki przebudowę skrzyżowania. Efekt jest taki, że kilka razy w miesiącu jesteśmy tam świadkami stłuczek i wypadków. Doczekamy się nieszczęścia…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.