Na razie nikogo nie aresztowano

- Pomagamy agentom CBA - mówi Dawid Baran, Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie. - Przekazaliśmy im komputer pracownika PIP i jego dane osobowe. Fot. Wit Hadło
– Pomagamy agentom CBA – mówi Dawid Baran, Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie. – Przekazaliśmy im komputer pracownika PIP i jego dane osobowe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Czy po podejrzeniu marszałka Mirosława Karapaty o korupcję czeka nas kolejna afera korupcyjna wśród urzędników samorządowych?

Nadal trwa śledztwo w sprawie podejrzenia o korupcję w podkarpackich urzędach. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Piotra Kosmatego, rzecznika prasowego w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie, wynika, że trzeba więcej czasu, żeby zgromadzić potrzebną dokumentację związana z tą sprawą.

– Na razie nikogo nie zatrzymano, ani tymczasowo nie aresztowano – poinformował nas krakowski rzecznik z prokuratury. – Dla dobra śledztwa nie mogę ujawnić, czy zwiększyła się liczba urzędów, które muszą przeszukać agenci CBA. Chodzi o podejrzenie o korupcję wśród wysokich urzędników państwowych i samorządowych.

W ubiegłym tygodniu kilkudziesięciu agentów CBA rozpoczęło akcję przeszukiwania kilkunastu urzędów na Podkarpaciu. Tajne śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie i CBA. Przeszukiwane są urzędy m. in. w Krośnie i Jaśle, w tym też starostwa, stacje sanepidu i Państwowa Inspekcja Pracy.

Agenci CBA sprawdzili m.in. dokumentację w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie. – Agenci zabezpieczyli u nas w Rzeszowie komputer inspektora z krośnieńskiego inspektoratu PIP – poinformował nas Dawid Baran. – U nas znaleźli komputer, który, według nich, powinien być w Krośnie. Przekazaliśmy im komputer i akta z danymi osobowymi jednego z naszych pracowników.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hi
hi
7 lat temu

A ta karteczka na laptopie to bank z loginem i hasłem do systemu .. :)

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Cóż – znamy to – sami swoi , jak mogą być winni?.

patriota
patriota
7 lat temu

A ŁAŃCUT???/