Na rowerach uciekli z ośrodka wychowawczego

Fot. Archiwum

LUBACZÓW. 14- i 15-latek uciekli wczoraj na rowerach z ośrodka szkolno-wychowawczego w Lubaczowie. Po kilku godzinach zostali zatrzymani w Koniaczowie.

Poszukiwania nastolatków trwały od godz. 14.  W Ryszkowej Woli jeden z wychowawców poruszający się samochodem zauważył zaginionych, jadących na rowerach. Najprawdopodobniej były to skradzione przez nich wcześniej jednoślady. Chłopcy jednak uciekli. Potem do poszukiwań włączyli się także policjanci z posterunku w Wiązownicy.

Ok. godz. 21.30 policjanci zauważyli na przystanku w autobusowym w Koniaczowie dwóch chłopców. Przypuszczali, że są to wychowankowie ośrodka szkolno-wychowawczego w Lubaczowie, którzy byli poszukiwani przez lubaczowską Policję. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali radiowozem we wskazane miejsce, chłopcy zaczęli uciekać w stronę Koniaczowa. Małoletni schowali się w okolicach stacji paliw, ukrywając się w pobliżu naczepy tira. Tam zostali zatrzymani przez policjantów i wylegitymowani. Jak ustalili policjanci, 14 i 15-latek są wychowankami ośrodka w Lubaczowie i oddalili się z tej placówki.

Dyżurny jarosławskiej komendy skontaktował się z lubaczowską komendą i dwaj małoletni zostali przekazani pracownikom ośrodka.

tc/KPP

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
xx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xx
Gość
xx

nastepny sukces policji