Na scenie teatru

Fot. Materiały prasowe

Rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej w sobotę i niedzielę (godz. 18) zaprasza na sztukę, którą od niedawna ma w swoim repertuarze – “Hamlet. Tragiczna historia księcia Danii”. Ponadto w sobotę o godz. 19 na małej scenie będzie grany “Mój boski rozwód”.

“Hamlet” to dramat o człowieku, który ma podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: czy wejść na drogę moralnego zła po to, aby pomścić zło wcześniejsze. Książę Hamlet zostaje postawiony przez los w sytuacji tragicznego wyboru. Zostaje poddany próbie charakteru, w której mają się sprawdzić ideały i zasady. Są tu pytania o sens życia, religii, wyuczone zasady, ideały, prawa rządzące światem.

Spektakl w reżyserii Steve’a Livermore’a powraca do egalitarności teatru szekspirowskiego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, tak intelektualiści, jak i zwykli ludzie; są tu niewyszukane rubaszne żarty, a także szybująca wysoko poezja. Sztuka pod pewnymi względami została uwspółcześniona. Aktorzy są zarówno w kostiumach z epoki, jak i współczesnych marynarkach czy nawet… bluzach dresowych. W sztuce grają m.in.: Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik, Robert Chodur, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Aleksander Janiszewski, Marek Kępiński i Piotr Napieraj.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.