NA SCENIE TEATRU im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

W sztuce gra tylko jedna aktorka - Anna Demczuk. Fot. Materiały prasowe

Rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej podczas tego weekendu ma do zaoferowania cztery tytuły: “Ławeczkę”, “Mój boski rozwód”, “Przygody Koziołka Matołka” i “Słodkie lata 20., 30”.

„Mój boski rozwód”
To szalenie dowcipna, błyskotliwa i inteligentna komedia o miłości, i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. Pełne humoru, ale i życiowej mądrości teksty, zabawne sytuacje, momenty zaskakujące, śmieszne i wzruszające sprawią, że popatrzycie na swoje życie zupełnie inaczej.

„Ławeczka”
„Ławeczka” to sztuka kameralna, wręcz intymna. Jej bohaterowie nie są już pierwszej młodości, obydwojgu życie raczej się nie ułożyło. Ich spotkanie w parku jest przypadkowe, lecz zarówno jedno, jak i drugie przyszło tu w tym samym celu – znalezienia partnera do erotycznej przygody, która ubarwiłaby ich szarą egzystencję, pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o samotności.
W ujęciu Gelmana “parkowy romans” Jej i Jego jest nie tylko poruszającą, tragikomiczną opowieścią o poszukiwaniu miłości. Staje się także wielką metaforą wzajemnych związków między kobietą i mężczyzną.

Repertuar na najbliższe dni
Piątek, godz. 19 – “Ławeczka” (Mała Scena)
Sobota, godz. 19 – “Słodkie lata 20., 30”
Sobota, godz. 19 – “Ławeczka”  (Mała Scena)
Niedziela , godz. 15 – “Przygody Koziołka Matołka”
Niedziela, godz. 18 – “Mój boski rozwód” (Mała Scena)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments