Na scenie teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

"Murzyn (może odejść)". Fot. Archiwum

Rzeszowski Teatr im. Wandy Siemaszkowej podczas tego weekendu ma do zaoferowania widzom trzy sztuki: „Edukację Rity”, „Wszystko, co wiem o mężczyznach i kobietach” oraz „Murzyn (może odejść)”.

„Murzyn (może odejść)”

Akcja sztuki, osnuta wokół historycznego zdarzenia – wizyty i nagłej śmierci w Łodzi w roku 1867 światowej sławy czarnoskórego aktora Iry Aldridge’a, toczy się w teatrze. Wartki tok zdarzeń, napędzany jak w klasycznym kryminale poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: “Kto zabił?” przynosi wiele zaskakujących i bardzo zabawnych sytuacji. Oprócz świetnej rozrywki, sztuka jest dobrą okazją do refleksji – widzowie odkryją, ile w portrecie z życia artystów sceny jest podobieństw do ich własnego losu.

W sztuce wyreżyserowanej przez Remigiusza Cabana grają m.in.: Magdalena Kozikowska, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Jagoda Pietruszkówna (gościnnie) i Beata Zarembianka.

„Wszystko, co wiem o mężczyznach i kobietach”

We współczesnym świecie łatwiej o karierę i seks niż o miłość. Żeby dokopać się do pokładów romantyzmu i przyjaźni, męscy bohaterowie muszą zasnąć głębokim snem i śnić, że nawiązują kontakt z kobietą swoich marzeń. Ale dla silnej, inspirującej kobiety często i dwóch mężczyzn to za mało. Wodewil nawiązujący do klasycznego wariantu francuskiego czworokąta, gdzie w finale dochodzi do zamiany partnerów i szczęśliwego zakończenia, zostaje sparodiowany i osadzony w rosyjskiej współczesności, o nieprzewidywalnych konsekwencjach takiej operacji…

Autorką sztuki jest Nadieżda Michajłowna Ptuszkina, w obsadzie znaleźli się: Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka, Robert Chodur i Przemysław Dąbrowski.

 

Ramka:
Szczegółowy repertuar:
Piątek, godz. 19 – “Edukacja Rity”
Sobota, godz. 16 – “Wszystko, co wiem o mężczyznach i kobietach”
Niedziela, godz. 18 – “Murzyn (może odejść)”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments