NA SCENIE TEATRU im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

"Szalone nożyczki". Fot. Materiały prasowe

Podczas weekendu miłośnicy teatru mogą wybrać się do rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej na jedną z trzech wciąż głośno oklaskiwanych sztuk: “Murzyn (może odejść)”, “Szalone nożyczki” i “Ławeczka”.

Po emocjach związanych z premierą “Hamleta”, na rzeszowskiej scenie można obejrzeć wcześniejsze sztuki cieszące się dużym uznaniem. Oto, jak przedstawia się bieżący repertuar:
28.01, sobota, godz. 18 – “Murzyn (może odejść)”
28.01, sobota, godz. 19 – “Ławeczka” (Mała Scena)
29.01, niedziela, godz. 18 – “Murzyn (może odejść)”
31.01, wtorek, godz. 19 – “Szalone nożyczki”
1.02, środa, godz. 19 – “Szalone nożyczki”
2.02, wtorek, godz. 19– “Szalone nożyczki”

“Szalone nożyczki”
Współczesna sztuka, której akcja dzieje się w salonie fryzjerskim, gdzie zostanie zamordowana znana pianistka. To godna polecenia komedia i prawdziwy teatr interaktywny – autor znaczącą rolę powierzył bowiem publiczności… Od jej zachowania zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia.

“Murzyn (może odejść)”
Akcja osnuta jest wokół historycznego zdarzenia – wizyty i nagłej śmierci w Łodzi w roku 1867 światowej sławy czarnoskórego aktora Iry Aldridge’a, toczy się w teatrze. Wartki tok zdarzeń, napędzany jak w klasycznym kryminale poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: “Kto zabił?” przynosi wiele zaskakujących i zabawnych sytuacji. Oprócz świetnej rozrywki, “Murzyn” jest dobrą okazją do refleksji – widzowie odkryją ile w portrecie z życia artystów sceny jest podobieństw do ich własnego losu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments