Na scenie

„Słodkie lata 20., 30...” - w sobotę o godz. 19 na Dużej Scenie (w piątek o godz. 19 -spektakl zamknięty).

Klimaty przedwojenne i opowieść o Ricie
RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej wystawia podczas tego weekendu 2 sztuki:
„Edukacja Rity” – w piątek o godz. 11, w sobotę o godz. 16, w niedzielę o godz. 18 na Małej Scenie. „Słodkie lata 20., 30…” – w sobotę o godz. 19 na Dużej Scenie (w piątek o godz. 19 -spektakl zamknięty).

Przygody Pinokia
RZESZÓW. Maska zaprasza małych widzów i ich opiekunów na spektakl „Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Głowackiego. To sztuka oparta na znanej bajce o chłopczyku wystruganym z drewna. Lalkę zrobił stary, samotny człowiek, pragnący mieć kogoś bliskiego. Tak powstały Pinokio nie miał jednak serca ani rozumu, by wybierać właściwe drogi. Przysparzał sobie i ojcu wielu problemów, przeżywał wiele przygód, nim zrozumiał, co jest w życiu ważne, nim zapłakał i zatęsknił za kimś, kto był mu najdroższy… To teksty ponadczasowe, dające dużo do myślenia.
Sztuka grana jest w Teatrze Maska, w niedzielę (30.10), o godz. 16.30. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do 16.15).

„Mała Syrenka” na bis
KROSNO. Dodatkowy spektakl „Małej Syrenki” w wykonaniu rzeszowskiego Teatru MASKA w ramach XXXIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych odbędzie się 7 listopada (poniedziałek) o godz. 9.30 Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1).

Festiwal teatrów dziecięcych
KROSNO. W dniach od 27 do 29 października w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbywać się będzie XXIX Festiwal Teatrów Dziecięcych „Puchar Uśmiechu” z udziałem zespołów polonijnych. Wstęp wolny.

Musical Grease w WDK
RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na spektakl „Się kręci Grease”, który odbędzie się 30 października (ndz.) o godz. 18.00 w sali widowiskowej WDK. „Grease się kręci” to nawiązujący do słynnego musicalu filmowego z 1978 r. spektakl przygotowany przez młodzież działającą w grupach teatralnych i tanecznych Domu Kultury SCK w Mielcu. Występują w nim, prócz młodych aktorów i tancerzy, nauczyciele, instruktorzy i seniorzy współpracujący z warsztatami artystycznymi DK SCK. Fabuła “Grease się kręci” została zbudowana w oparciu o pomysły młodzieży uczestniczącej w projekcie. Wstęp 7 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments