Na stadionie będą sklepy i restauracje

Przebudowa stadionu Stali to największe przedsięwzięcie miasta od lat. Koszt inwestycji przekroczył znacznie 40 mln zł. Fot. Autor
Przebudowa stadionu Stali to największe przedsięwzięcie miasta od lat. Koszt inwestycji przekroczył znacznie 40 mln zł. Fot. Autor

MIELEC. Lokale, które powstały na koronie obu trybun nowego stadionu, zostaną oddane w najem na cele komercyjne.

Chodzi o 13 pawilonów o zróżnicowanej pow.: 19 – 60 mkw. Decyzję w tej sprawie na ostatniej sesji podjęli mieleccy radni miejscy.

– Uważamy, że lokale te powinny być przeznaczone na cele komercyjne i wynajęte w drodze przetargu na czas nieoznaczony – przekonuje wiceprezydent Mieczysław Wdowiarz (59 l.). – One będą mieć coraz większe znaczenie dla potencjalnych najemców w momencie, kiedy przystąpimy do rewitalizacji całych terenów sportowo-rekreacyjnych – dodaje.

Czy mielecki stadion będzie mógł zarabiać na siebie? – Nie spodziewam się z tego tytułu jakichś wielkich przychodów, liczę raczej na to, że nasza młodzież szkolna będzie się w to angażować – mówi prezydent Janusz Chodorowski (69 l.). – Na stadionie pewnie powstaną jakieś sklepy i restauracje, ale mam nadzieję, że będziemy też iść w kierunku pamiątkarskim. Możliwe, że ktoś zacznie robić na tym interes, sprzedając koszulki, breloczki itp.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments