Na świąteczną iluminację Rzeszowa miasto wyda o 27 procent więcej niż rok temu!

Jeszcze nie zdążyliśmy pójść do urn, a na mieście już zawisły bożonarodzeniowe światełka

Choć do świąt jeszcze daleko, władze miasta już wieszają bożonarodzeniowe światełka

Jeszcze nie zdążyliśmy pójść do urn, a na mieście już zawisły bożonarodzeniowe światełka. Przypuszczamy, że Tadeusz Ferenc zaświeci je już w sobotę, bo będzie chciał je wykorzystać w przedwyborczej propagandzie. Ale za ponadtrzymiesięczną iluminację przyjdzie podatnikom słono zapłacić, bo aż 724 tysiące 680 złotych. (za taką kwotę można zbudować 3 domki jednorodzinne!)

Wypożyczenie światełek będzie w tym roku kosztować nie 573 tys. złotych jak rok temu, ale aż 724 tys. złotych

Tak jak przewidywaliśmy, przetarg na wypożyczenie bożonarodzeniowych świecidełek wygrała firma ODEON, a cały przetarg skonstruowany był tak, że preferował tylko tę jedną firmę. Teraz za ponadtrzymiesięczną iluminację przyjdzie podatnikom zapłacić przeszło 724 tysiące, czyli koszt równy wybudowaniu aż 3 domków jednorodzinnych! Zresztą wydatki ratusza na wypożyczenie bożonarodzeniowych iluminacji rosną z roku na rok. Trzy lata temu było to ok. 150 tys. złotych, w 2008 r. przeszło 367 tys. złotych, a już w ubiegłym roku 573 tys. złotych.

Za takie pieniądze można wybudować już nie 2, ale 3 domki jednorodzinne!

Zastanawia tylko fakt, czy gdyby wybory samorządowe odbyły się 1 listopada, Ferenc odpaliłby światełka już w tym czasie, bo chciałby się nimi pochwalić przed mieszkańcami?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments