Na Sylwestra tańsze bilety kolejowe

PODKARPACIE. „Bilet Podróżnika” i „Bilet Weekendowy” będą ważne do czwartku do poniedziałku

Za 69 zł można kupić „”Bilet Podróżnika”, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w 2. klasie pociągów TLK. Normalnie taki bilet jest ważny tylko w weekend, od godz. 19 w piętek do godz. 6 rano w poniedziałek. W sylwestrowy weekend „Bilet Podróżnika” będzie ważny od godz. 19 już w czwartek, 30 grudnia, do godz. 23 59 w poniedziałek, 3 stycznia.

Jeżeli np. mieszkasz w Rzeszowie, a na Sylwestra wybierasz się pociągiem do Katowic, to za bilet 2 klasy w jedną stronę zapłacisz 44 zł. Za bilety na wyjazd w czwartek wieczorem lub w piątek rano i powrót w poniedziałek zapłaciłbyś więc 88 zł. Jeżeli kupisz bilet podróżnika, to zaoszczędzisz 19 zł. Gdy zamierzasz jechać 1 klasą, to normalnie za podróż w obie strony zapłaciłbyś 130 zł, a „Bilet Podróżnika” na 1 klasę kosztuje 99 zł.

Jeżeli planujesz dalszy wyjazd, np. do Wrocławia czy nawet Szczecina, to oszczędności są dużo większe, bo ceny „Biletów Podróżnika” są stałe i nie zależą od odległości, ani liczby przejazdów.

Ci, którzy pojadą ekspresami, muszą kupić „Bilet Weekendowy”. Upoważnia on do korzystania zarówno z pociągów EIC, jak i TLK. Taki bilet kosztuje 149 na 2 klasę i 239 na podróż 1 klasą. Do tych biletów trzeba każdorazowo dokupić miejscówkę na pociąg, którym pojedziemy Skorzystanie z „Biletu Weekendowego” na wyjazd np. z Rzeszowa do Warszawy daje oszczędność nieco ponad 40 zł.

Jeżeli ktoś planuje podróż z przesiadkami na pociągi osobowe spółki przewozy Regionalne, to za 15 zł może do „Biletu Podróżnika” lub „Biletu Weekendowego” kupić „Bilet Plus”. Upoważnia on do dowolnej liczby przejazdów pociągami REGIO i interREGIO.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments