Na Sylwestrze nasze władze nie będą oszczędzać

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Dobra wiadomość dla zwolenników imprezy w plenerze .

Mieszkańców Podkarpacia zmroziła niedawno informacja, że w Krakowie i Warszawie władze miast chcą wydać na organizację Sylwestra znacznie mniej niż rok temu. Np. w Krakowie w ubiegłym roku wydano 1,5 mln zł na plenerową imprezę sylwestrową, a w tym, roku chcąc zaoszczędzić magistrat chce wydać tylko 150 tys. zł. W Warszawie w 2010 roku w ostatni dzień roku mieszkańcy tego miasta bawili się świetnie, co samorząd kosztowało aż 1,9 mln zł. Teraz pójdzie na to 20 procent tej sumy. Na szczęście inaczej będzie w miastach naszego regionu.

W Tarnobrzegu np. prezydent miasta planuje wydać więcej niż w roku ubiegłym. W 2010 roku na Placu Bartosza Głowackiego można było tylko posłuchać muzyki puszczanej przez DJ-a i zobaczyć pokaz fajerwerków, teraz ma być więc więcej atrakcji.

W Krośnie za tyle samo, w Rzeszowie… to tajemnica

W Krośnie na plenerową imprezę przeznaczonych będzie tyle samo pieniędzy, ile w 2010 roku.  Na 31 grudnia planowana jest impreza sylwestrowa na krośnieńskim Rynku. Zagra zespół “Konwój”. W ub. roku na zorganizowanie tejże imprezy wydatkowano około 50 tys. zł,  w tym roku na ten cel będzie wydatkowana podobna kwota.

Niestety, wciąż tajemnicą pozostaje, czy na Rynku w Rzeszowie odbędzie się impreza sylwestrowa i ile będzie to kosztować władze miasta. Próbowaliśmy to ustalić, ale w biurze prasowym prezydenta telefony milczały. Natomiast Agnieszka Kielar z Wydziału Kultury Sportu i Turystyki powiedziała nam, że nie ujawni, ile miasto wyda na taką imprezę, bo nie ma na to zgody dyrektora tego wydziału, Katarzyny Olesiak, a konferencja na ten temat odbędzie się w czwartek. W ubiegłym roku taka impreza kosztowała 240 tys. zł.

Tańszy Sylwester w Przemyślu

Jedynie w Przemyślu miejski Sylwester będzie tańszy niż przed rokiem. W ub. roku zabawę na Rynku organizował Wydział Kultury i Promocji UM, a muzyka mechaniczna od godz. 22 do 1 w Nowy Rok i pokaz sztucznych ogni kosztowały miasto 27 tys. zł. W tym roku Sylwestra zorganizuje najprawdopodobniej Przemyskie Centrum Kultury i Nauki “Zamek” i choć jeszcze nie ma dokładnych danych ile będzie kosztował, to na pewno mniej niż zeszłoroczny.

Mariusz Andres, mrok, wz, emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments