Na tygodniowym urlopie odpoczywasz… 3 dni

Okazuje się, że dopiero po czwartym dniu urlopu jesteśmy w stanie zapomnieć o pracy i w pełni się zrelaksować. Fot. Archiwum

Osoby, które idą na tygodniowy urlop, odpoczywają jedynie… trzy dni. Powód? Potrzeba aż czterech dni, aby zapomnieć o stresach w pracy – wynika z najnowszych badań. Warto tym pamiętać, przedłużając sobie świąteczną przerwę.

Naukowcy odkryli, że dopiero po czwartym dniu urlopu jesteśmy w stanie zapomnieć o pracy i w pełni się zrelaksować. A ponieważ zazwyczaj pracownicy wybierają się na tygodniowe urlopy, pozostają im tylko trzy dni pełnego odpoczynku wolnego od stresów.

Jak wskazują badania, nie każdy potrafi nawet w ciągu tych trzech dni uwolnić się od pracy. Okazuje się, że co czwarty Brytyjczyk, nawet podczas urlopu, załatwia sprawy związane z pracą.

– Badania jednoznacznie pokazały, że wakacje wpływają korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Niestety, te korzyści wydają się być krótkotrwałe i mają tendencję do zanikania w ciągu dwóch, do trzech tygodni. Dlatego lepiej jest wykonać serię kilku krótkich urlopów niż jeden bardzo długi urlop – przekonuje psycholog dr Glenn Wilson.

– Wypoczęty pracownik jest zdrowszy, szczęśliwszy i bardziej produktywny – dodaje.

PAP Life, anja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o