Na ulice wyjadą elektryczne autobusy

Tak będą wyglądać autobusy elektryczne, które zakupią władze Stalowej Woli. Fot. Solaris Bus
Tak będą wyglądać autobusy elektryczne, które zakupią władze Stalowej Woli. Fot. Solaris Bus

STALOWA WOLA. Za 100 mln zł zrealizowany zostanie program transportowy.

Do końca sierpnia po Stalowej Woli ma jeździć 10 elektrycznych autobusów. Pierwszy taki pojazd pojawi się już w czerwcu. W sumie takich miejskich autobusów będzie 19. To pojazdy nieemitujące spalin, cichsze, a ich eksploatacja jest dwukrotnie tańsza od tych z silnikami diesla.

Władze Stalowej Woli realizują w mieście program transportowy. W sumie na jego wszystkie elementy: zakup taboru, przebudowa dróg i usprawnienia na skrzyżowaniach wydanych zostanie 100 mln zł. Na głównym węźle komunikacyjnym w Stalowej Woli – skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Komisji Edukacji Narodowej zainstalowano sekundniki. Odliczają one czas do zmiany świateł. To dobre rozwiązanie, bo zadaniem sekundników jest zmniejszenie liczby mandatów i poprawić bezpieczeństwo.

Na wspomnianym skrzyżowaniu działa kilkanaście kamer, które rejestrują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Dotychczas ukarano tam w ten sposób ponad 2 tys. osób. Sekundniki zamontowano też na czterech pozostałych skrzyżowaniach, które zlokalizowane są na drodze krajowej nr 77.

Oprócz zamówionych przez miasto 19 autobusów elektrycznych marki Solaris, w ramach programu transportowego przystanki autobusowe zostaną wyposażone w elektroniczne tablice informacyjne. Nie zabraknie tam też darmowej sieci Wi-Fi i całodobowego monitoringu.

and

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o