Na ulice wyjechało już 30 przegubowców

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. W poniedziałek na rzeszowskie ulice wyjechało 10 nowych autobusów przegubowych, które obsługiwane są przez MPK.

Oznacza to, że obecnie po mieście jeździ już cały zamówiony komplet, czyli 30 pojazdów marki Solaris Urbino 18. Przypomnijmy, że pozostałe 20 sztuk zaczęło podróżować jeszcze przed rozpoczęciem lata.

Z tej informacji na pewno zadowoleni są rzeszowianie, gdyż nowe autobusy przede wszystkim poprawić mają jakość jazdy i wpłynąć na komfort pasażerów. – Zakupiliśmy nowe pojazdy po to, aby mogły one przewozić większą liczbę osób, zwłaszcza na najbardziej obleganych liniach – mówi Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta. Mowa o trasach, na których jeżdżą popularne: 0A, 0B, 17, 19 czy 34. – Oczywiście jeżeli dyspozytor otrzyma sygnał, że inne linie są mocno obciążone to wówczas również i na nie skieruje nowe autobusy – wyjaśnia Siwak-Krzywonos.

kl

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ROMANJanek:)Piotr :)Krzysiekhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość
Krzysiek

Popieram. Miasto zmienia granice a linie jakie były 30 lat temu takie są nadal.. powinno być więcej krótkich linii, które umożliwią szybki dojazd do centrum i ew. przesiadki.

hijena
Gość
hijena

nowe autobusy,ale rozklady jazdy nadal jak za krola Ćwieczka w jakimś Pikutkowie,a pasażer jak ciul pod weselem czeka na autobus w dzień roboczy i wgodzinach szczytu ponad 30 minut.Na potwierdzenie lektura rozkladow jazdy trzydziestki ,trzynastki i innych

Piotr :)
Gość
Piotr :)

Dokładnie Jeszcze należy do tego dodać że ktoś mądry postanowił przedłużyć trasę Lini 13 do Wita Stwosza co powoduje opóźnienie już na starcie na obwodnicy a gdzie jeszcze całe miasto. Za chwilę dojadą studenci to opóźnienie sięgać będzie 60 minut na Niepodległości albo Lwowskiej Szpital i biedni kierowcy niestety będą musieli zapier**** żeby nadrobić to opóźnienie a za jakiś czas skargi bo kierowca za szybko jeździ albo ma zajebiste opóźnienie Chore za rozkłady jazdy w tym naszym pięknym mieście innowacji odpowiedzialna jest osoba nie odpowiedzialna i nie myśląca w sposób logiczny Zamiast tworzyć linie krótkie takie żeby można było się… Czytaj więcej »

Janek:)
Gość
Janek:)

Bardzo dobrze, że przedłużyli tę linię. Chwała związkowcom z MPK, że o to walczyli i wreszcie wywalczyli. Dziękuję!!!

hijena
Gość
hijena

Szanowny Piotrze ,to jest obraz nędzy i rozpaczy rzeszowskiej komunikacji miejskiej.Za zaistnialy syf odpowiedzialny jest ZTM,a posrednio administrujaca nim przypadkowa osoba .Tak mozna nazwać obecną dyrektorkę przyniesioną w teczce przez partyjnych kolesi z odleglego i egzotycznego Dynowa.Mającej kompetencje kierowania gminnym kółkiem gospodyń ,a nie prowadzeniem tak strategicznej firmy dla miasta

ROMAN
Gość
ROMAN

Fakt ale i takim kółkiem trzeba umieć kierować aby wirowało a tu narazie to wirują ale godziny na tych tablicach informacyjnych a nie przegubowce na trasie ; O !