Na wakacjach basen kryty otworzą, a odkryty zamkną

Fot. UM Sanok

SANOK. Ludzie nie chcą chodzić na basen odkryty, dlatego…

Decyzja władz Sanoka może dziwić, bo po raz pierwszy od lat miejski basen kryty będzie czynny cały rok. Przejmie on rolę basenu odkrytego, który w lecie nie będzie funkcjonował. Decyzja została podjęta z kilku powodów, m.in. dlatego, że z roku na rok coraz mniej osób korzysta z basenu odkrytego.

Jak dowiedzieliśmy się, kierownictwo MOSiR-u chce utrzymać 70 dni pełnej dostępności do infrastruktury basenowej w sezonie letnim. Pozwoli to także uniezależnić funkcjonowanie obiektu od warunków atmosferycznych – deszczowej pogody i chłodniejszych dni, które zmniejszały dostępność basenu do zaledwie 30 dni w sezonie letnim.

Co więcej, utrzymanie basenu otwartego wiąże się z dwa razy większymi wydatkami. – Obiekt ma już przecież 37 lat, więc wystrojem i warunkami nie spełnia wymaganych kryteriów. Liczba korzystających z niego osób zmniejsza się z roku na rok. Dzięki zastąpieniu go w bieżącym sezonie letnim basenem krytym, MOSiR zaoszczędzi ok. 130 tys. zł, realizując tym samym program oszczędnościowy wdrożony przez miasto – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR w Sanoku.

Tak więc już od 28 czerwca, na potrzeby sezonu letniego basen kryty zostanie uruchomiony. Z basenu będzie można korzystać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 21, zaś w sobotę i niedzielę w godzinach 10 – 18.

Grzegorz Anton

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o