Na wakacje samemu czy z biurem podróży?

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Zdecydowana większość Polaków na zagraniczne wczasy jedzie z biurem podróży, korzystać ze zorganizowanych wycieczek i wyjazdów. Jest jednak część, która preferuje indywidualną organizację wyjazdów i niezależne zwiedzanie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a my przyglądamy się im z bliska.

Wczasy z biurem podróży to przede wszystkim komfort i wygoda. Operator turystyczny bierze na siebie cały ciężar przygotowań, zapewnia transport, zakwaterowanie i atrakcje. Dzięki temu, jedynym co musi zrobić turysta (nie licząc pakowania i przygotowań), jest rezerwacja terminu i podpisanie umowy zwieńczone wpłatą pieniędzy. Całą resztą zajmuje się organizator.

Wszystko w cenie
Zwykle tego rodzaju wczasy mają formę wakacji All Inclusive, gdzie w ceni pobytu mamy zapewniony dostęp do hotelowego baru z posiłkami, przekąskami, napojami i alkoholem (także bary na plaży). W ten sposób możemy spędzić udane wakacje, praktycznie bez żadnego wysiłku. Szeroką ofertę wczasów All Inclusive znajdziesz na http://dreamtours.pl/all-inclusive.

Wyjazd z biurem podróży to zdecydowanie opcja dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na samodzielne planowanie i organizowanie wycieczek, rezerwację połączeń lotniczych czy kolejowych, opłacania noclegów, ubezpieczenie i wszelkie inne formalności, jakie czekają turystów lubiących podróżować samemu. Wakacje z biurem nie muszą być drogie – na http://dreamtours.pl/last-minute czekają na ciebie atrakcyjne oferty last minute.

A może wakacje samemu
|Na drugim biegunie mamy miłośników indywidualnych podróży, dla których najważniejsza jest niezależność i swoboda w podejmowaniu decyzji. Takie osoby często na wakacje wyjeżdżają samemu, bez pomocy touroperatora. Wiąże się to z samodzielną rezerwacją lotu, szukaniem zakwaterowania, miejsc do zwiedzania czy organizacją posiłków. Na własną rękę musimy zadbać również o ubezpieczenie turystyczne czy inne niezbędne dokumenty i pozwolenia. Podróż samemu to często dodatkowe koszty biletów wstępu oraz innych usług, które mogłyby zostać wliczone w cenę wczasów z biurem. Należy również pamiętać, że w razie niespotykanych sytuacji i zdarzeń losowych, jesteśmy zdanie praktycznie wyłącznie na siebie.

Wczasy z biurem? Nie tylko plaża
Wybierając się na wakacje z biurem podróży, również możemy wiele zwiedzić. Ciekawą alternatywą dla wszystkich miłośników atrakcji turystycznych będą wycieczki objazdowe z przewodnikiem. Ich bogatą ofertę znajdziesz pod adresem http://dreamtours.pl/. Na miejscu grupa otrzymuje autokar, który dowozi wczasowiczów do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Głównym motywem takiego urlopu będzie więc zwiedzanie, ale spokojnie – czasu na błogie lenistwo na plaży również nie zabraknie.

Artykuł sponsorowany