Na Wszystkich Świętych pojedziemy autostradą z Rzeszowa do Dębicy

Kierowcy przejadą A4 Rzeszów Dębica jeszcze w październiku. Fot. GDDKiA
Kierowcy przejadą A4 Rzeszów Dębica jeszcze w październiku. Fot. GDDKiA

RZESZÓW, DĘBICA. Jako pierwsi poinformowaliśmy państwa o tym, że jest szansa, by A4 Dębica – Rzeszów (37 km) została oddana do użytku 1 listopada. Nie tylko są na to duże szanse, ale jest to już niemal pewne.

Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował w czwartek już oficjalnie, że czyni starania, aby udostępnić ten odcinek jeszcze przed 1 listopada.

Dla odcinka od węzła Dębica Wschód (Pustynia) do węzła Rzeszów Zachód, 10 października uzyskano decyzję o zezwoleniu na użytkowanie. Natomiast na odcinku od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Północ zakończyły się prace zasadnicze na ciągu głównym autostrady. Rzeszowski oddział GDDKiA oczekuje na wydanie decyzji na użytkowanie trasy głównej.

Odcinek od Dębicy do węzła Rzeszów Zachód ma 32,75 kilometra, a odcinek od W. Rzeszów Zachód do W. Rzeszów Północ – 4 km. Wykonawcą tych odcinków jest firma Budimex S.A. Obydwa odcinki będą stanowić nieprzerwany ciąg z oddanym wiosną odcinkiem A4 i S19 w okolicy Rzeszowa i Stobiernej. W ten sposób na A4 będzie można wjechać/zjechać w Pustyni pod Dębicą, potem na węźle zlokalizowanym między Ropczycami i Sędziszowem. Kolejne węzły to Rzeszów Centralny w Rudnej Małej, gdzie można zjechać na krajową dziewiątkę i Rzeszów Wschód w Terliczce, który umożliwia zjazd na S19 do Stobiernej lub do Rzeszowa.

Niestety, jeszcze przez kilka miesięcy nieczynny będzie zjazd z węzła Rzeszów Zachód, bo firma Eurovia nie ukończyła fragmentu S19 od tego węzła do krajowej „czwórki” w Świlczy. Przez węzeł Rzeszów Zachód będzie można przejechać tylko na wprost.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
7 lat temu

Niech w końcu otworzą ten odcinek to terroryści z Góry ropczyckiej odetchną z ulgą.

Wałek
Wałek
7 lat temu

Nie ma węzła Rzeszów centralny redaktorku. Kolejny raz super costam podają niesprawdzone i błędne informacje. Podobnie nie istnieje Dębica pustynia tylko Dębica wschód….. Warto sprawdzić zanim sie napisze chyba ze pisze sie o czymś o czym nie ma sie pojęcia jak zwykle….

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu
Reply to  Wałek

A Dębica – Żyraków to Dębica Północ?
W Dębicy dwa zjazdy/wjazdy: Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia…..
Dębica Wschód to P.K.P.

Bonifacy Krufka
Bonifacy Krufka
7 lat temu

A może by tak mapkę opublikować?