Na zachód od Tarnowa autostrada gotowa, a na wschód ugór

Od Tarnowa w stronę Krakowa autostrada jest już praktycznie gotowa. Fot. a4szarow-krzyz.pl

PODKARPACIE. Małopolska autostrada będzie gotowa tym miesiącu, podkarpacka – Bóg wie kiedy.

Autostrada między Krakowem a Tarnowem będzie gotowa i oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu. W piątek nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie jednego z trzech odcinków. Pozwolenia na pozostałe dwa odcinki mają być wydane jeszcze w tym miesiącu. Między Tarnowem a Dębicą sytuacja jest jednak o wiele gorsza.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie autostrady A4 na odcinku C, tj. między Wierzchosławicami a Krzyżem. Odcinek nie został jednak oddany do użytku, bo krakowski oddział GDDKiA czeka na pozwolenie na użytkowanie odcinka A Szarów – Brzesko oraz odcinka B Brzesko – Wierzchosławice. Kierowcy będą mogli pojechać autostradą z Krakowa do Tarnowa pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Natomiast na wschód od Tarnowa zieje w tej chwili dziura. Autostrada nie tylko nie jest gotowa, ale nie jest nawet budowana. Nie wiadomo też kto ją wybuduje. Rzeszowski oddział GDDKiA szykuje się dopiero do rozpisania przetargu na dokończenie tego odcinka. Poprzedni wykonawca (polsko – irlandzkie konsorcjum na czele z Hydrobudową) nie podołała zadaniu i zerwano z nim umowę. Teraz autostradę porasta trawa, a zbudowane już nasypy niszczeją. Jest praktycznie niemożliwe aby ten odcinek był gotowy przed 2014.

Trochę lepiej jest na wschód od Dębicy, tutaj odcinek budowany przez Budmiex między Dębicą a Rzeszowem będzie gotowy pod koniec roku. Niestety pod Rzeszowem brakuje 4 kilometrów autostrady z powodu kolejnego zerwanego kontraktu. Więc odcinek Budimeksu będzie zaczynał i kończył się w polach.

Artur Getler

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
krzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krzysztof
Gość
krzysztof

Cóż. Wychodzą realia w jaki sposób przeprowadzane są przetargi. Liczy się cena, a nie parametry jak doświadczenie, jakość wykonania. Jak prywatne przedsiębiostwa wybieraja firmy do realizacji zadań, to liczy się przede wszystkim jakość wykonania. Nawet w mojej wspólnocie mieszkaniowej jak ocieplaliśmy blok, to wybraliśmy firmę, która nie przedstawiła najtańszą ofertę, ale miała rzetelne udokumentowane doświadczenie. Za nami poszły sąsiednie wspólnoty, ociepliły bloki ale mają tak solidnie wykonanej pracy jak nasz blok.