Na zakazie można jechać, ale tylko do pól i… rowerów

- Tekst pod tym znakiem sugeruje, że zakaz nie dotyczy tych, którzy wybierają się na pola i po rowery. Wielu przemyślan to śmieszy.

PRZEMYŚL. Niefortunne sformułowanie pod znakiem zakazu ruchu budzi śmiech politowania dla “twórców”.

Ze swojej obwodnicy przemyślanie są dumni! Nie tylko czekali na nią długie lata, ale i sam pan premier przyjechał na jej otwarcie miesiąc temu. Od miesiąca też można się zdrowo pośmiać z tego, co jest napisane pod znakiem zakazu ruchu usytuowanym przy jednej z wyłączonych z ruchu aut dróg przy obwodnicy. Pod znakiem widnieje bowiem czarno na białym, że: “Nie dotyczy dojazdu do pól i rowerów”! – Gdzie pola są to wiem – mówi przemyślanin zapytany, co myśli o tym sformułowaniu. – Ale te rowery, do których można tędy dojechać, nie mam pojęcia gdzie się znajdują – chichocze.

Większości przemyślan tekst pod znakiem kojarzy się podobnie. – Może chodzi o to, że jeśli ktoś pozostawił rower na polu, to tą drogą może po niego pojechać? – śmieją się dwaj młodzi przemyślanie. – Idiotyczne to jest – dodają już poważniej. – Czy naprawdę nie da się zastąpić tego absurdalnego napisu innym? – pytają. – Taka porządna obwodnica, a nie znalazł się nikt, kto umiałby sensownie napisać, że tą drogą można dojechać do pola oraz poruszać się na rowerze – wyrażają zdumienie przemyślanie.

Z naszych informacji wynika, że wieść o głupawym tekście pod znakiem dotarła do magistratu i to tuż po otwarciu obwodnicy, ale nic się nie zmieniło.

Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla zapewnia jednak, że się zmieni. – Mieliśmy już sygnały w tej sprawie i po konsultacjach z Zarządem Dróg Miejskich podjęto decyzję, że napis ten zostanie zmieniony na poprawny – deklaruje Wołczyk.

Magistrat nie podaje jeszcze na jaki, więc może skorzysta z naszej propozycji. Ów tekst mógłby brzmieć na przykład “Nie dotyczy dojazdu do pól i ruchu rowerowego”. Będzie na pewno mniej zabawnie, ale za to zrozumiale.

Monika Kamińska

do “Na zakazie można jechać, ale tylko do pól i… rowerów”

  1. Ambroży

    Nie dotyczy także wjazdu samochodem dla osób niepełnosprawnych posiadających stosowny dokument – to tak gwoli ścisłości odnośnie tego znaku.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.