Na zakazie można jechać, ale tylko do pól i… rowerów

- Tekst pod tym znakiem sugeruje, że zakaz nie dotyczy tych, którzy wybierają się na pola i po rowery. Wielu przemyślan to śmieszy.

PRZEMYŚL. Niefortunne sformułowanie pod znakiem zakazu ruchu budzi śmiech politowania dla “twórców”.

Ze swojej obwodnicy przemyślanie są dumni! Nie tylko czekali na nią długie lata, ale i sam pan premier przyjechał na jej otwarcie miesiąc temu. Od miesiąca też można się zdrowo pośmiać z tego, co jest napisane pod znakiem zakazu ruchu usytuowanym przy jednej z wyłączonych z ruchu aut dróg przy obwodnicy. Pod znakiem widnieje bowiem czarno na białym, że: “Nie dotyczy dojazdu do pól i rowerów”! – Gdzie pola są to wiem – mówi przemyślanin zapytany, co myśli o tym sformułowaniu. – Ale te rowery, do których można tędy dojechać, nie mam pojęcia gdzie się znajdują – chichocze.

Większości przemyślan tekst pod znakiem kojarzy się podobnie. – Może chodzi o to, że jeśli ktoś pozostawił rower na polu, to tą drogą może po niego pojechać? – śmieją się dwaj młodzi przemyślanie. – Idiotyczne to jest – dodają już poważniej. – Czy naprawdę nie da się zastąpić tego absurdalnego napisu innym? – pytają. – Taka porządna obwodnica, a nie znalazł się nikt, kto umiałby sensownie napisać, że tą drogą można dojechać do pola oraz poruszać się na rowerze – wyrażają zdumienie przemyślanie.

Z naszych informacji wynika, że wieść o głupawym tekście pod znakiem dotarła do magistratu i to tuż po otwarciu obwodnicy, ale nic się nie zmieniło.

Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla zapewnia jednak, że się zmieni. – Mieliśmy już sygnały w tej sprawie i po konsultacjach z Zarządem Dróg Miejskich podjęto decyzję, że napis ten zostanie zmieniony na poprawny – deklaruje Wołczyk.

Magistrat nie podaje jeszcze na jaki, więc może skorzysta z naszej propozycji. Ów tekst mógłby brzmieć na przykład “Nie dotyczy dojazdu do pól i ruchu rowerowego”. Będzie na pewno mniej zabawnie, ale za to zrozumiale.

Monika Kamińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ambroży Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Nie dotyczy także wjazdu samochodem dla osób niepełnosprawnych posiadających stosowny dokument – to tak gwoli ścisłości odnośnie tego znaku.