Na znak protestu leżeli w… workach na zwłoki

Fot. @PR_OZZL/ Twitter

KRAJ. W czwartek, 12 września, przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia Porozumienie Rezydentów OZZL zorganizowało nietypową akcję protestacyjną.

Na chodniku, przed wejściem do gmachu MZ, rezydenci położyli się w czarnych workach na zwłoki, symbolizujących śmiertelne zagrożenie dla służby zdrowia. Przy kilkunastu czarnych workach ustawiono tabliczki z hasłami np.: „Zmarł w wieku 25 lat. W SOR nie było lekarza”, „Zmarła w wieku 36 lat. Nie doczekała leków onkologicznych”.

Rezydenci przyznają, że to dramatyczna forma protestu, ale adekwatna do tego, co się dzieje obecnie w służbie zdrowia. – 30 tys. osób umiera w Polsce z powodu niedofinansowania i złego zorganizowania ochrony zdrowia. Chcemy zwrócić uwagę na ten problem i skłonić polityków, by zadeklarowali, w jaki sposób ochronę zdrowia chcą naprawić – mówili młodzi lekarze podczas swojego flash mob, czyli niespodziewanego gromadzenia się ludzi w miejscu publicznym. „Obecnie w Polsce politycy zajęci są tylko wyborami i słupkami. Tymczasem ludzie umierają. Każda z tych tragedii jest niewidoczna, rozgrywa się w domu, szpitalu. Panie Ministrze, proszę wyjrzeć za okno. Tak wygląda rzeczywistość w ochronie zdrowia. Z dnia na dzień kolejne worki…”. „Każdy z nas takie worki widział na dyżurach… Mogłoby być ich mniej, gdyby nie ciągły kryzys w Ochronie Zdrowia – wyjaśnilii na Twitterze protestujący lekarze.

am

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
hijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

oczywiscie ta zadyma odbyla się w godzinach ,w ktorych uczciwy obywatel albo kopie rowy ,albo przerzuca papiery,albo kieruje autobusem