Na Żwirowni jak w Egipcie… staną palmy

Żwirownia w nowej odsłonie ma zachwycić palmami wypoczywające osoby. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prezydent Ferenc przywiózł nowy pomysł prosto z Dubaju.

Ostatnia wycieczka prezydenta Tadeusza Ferenca do Dubaju zaowocowała kolejnym pomysłem uatrakcyjnienia Rzeszowa. Na szczęście nie będzie to następna okrągła kładka dla pieszych. Tym razem miasto chce zakupić… palmy!

Wszyscy, których nie stać na wakacje w ciepłych krajach, podobny klimat będą mogli poczuć na rzeszowskiej Żwirowni już od czerwca. Tam bowiem mają stanąć tropikalne drzewka. Dyrektor ROSiR choć zarządza kąpieliskiem, nie został poinformowany o tych planach. – Nie znam żadnych szczegółów na ten temat, nikt mnie nie poinformował – mówi Janusz Makar.

Choć pracownicy urzędu miasta nie potwierdzają, by pomysł zrodził się po ostatniej wizycie prezydenta w Dubaju, możemy tak właśnie przypuszczać. Palmy jeszcze nie zostały zakupione. Na razie miasto zamierza wysłać zapytania do firm, dopiero wtedy wybrana zostanie najbardziej atrakcyjna oferta. 6 tysięcy złotych z budżetu miasta ma pokryć koszty zakupu pięciu palm. Drzewka mają być wysokie nawet na 3 metry i będą stały w donicach z ziemią. Urzędnicy są zdania, że będą na tyle ciężkie, że raczej ich nikt nie ukradnie. Na zimę trafią do magazynu jednej z miejskich spółek, gdzie bezpiecznie poczekają na kolejny wakacyjny sezon.

Co na to mieszkańcy
Jednym pomysł przypadł do gustu, innym nie, ale pojawiają się też nowe propozycje. Oto co na ten temat sądzą internauci: “Pomysł fajny, ale szpaler palm raczej powinni ustawić na bulwarach przy alejce nad Wisłokiem, na żwirowni na pewno ktoś nocą zniszczy drzewka.”- pisze wrr, “Pomysły zapożyczone z Dubaju, czy za takie pomysły płacą podatnicy?! Budżet miasta to nie prywatna skarbonka, gdzie bez zastanowienia wydaje się podatników pieniądze. Zamiast kupować palmy lepiej np. na olszynkach wysypać piasek i stworzyć sztuczną plaże z parasolami, postawić budki na przebieralnie.”- pisze Ada, Prof.tarantoga jest zdania, że lepiej byłoby ustawić rząd odpowiednio dobranych drewnianych parasoli lub zaopatrzyć kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego w wiklinowe kosze plażowe tak popularne nad morzem. Wykształciuch twierdzi jednak, że pomysł z palmami jest nietrafiony i dużo lepiej byłoby poustawiać tam trzcinowe parasole, a nad Wisłokiem umożliwić wypożyczenie leżaka. “Już chyba nic bardziej bezsensownego nie można wymyślić, jako uzasadnienie wycieczki na koszt podatników. Proponuję wycieczkę na Antarktydę, a w zimie na rynku wybudować igloo.”- pisze res_js.

Blanka Szlachcińska

do “Na Żwirowni jak w Egipcie… staną palmy”

 1. ROMAN

  widać że Rzeszowianin ma klapki na oczach i ma ciasny móżdżek- to nie chodzi o to czy robi lub czy nie robi – chodzi o to aby to co robił i robi miało SENS – i było dla dobra i pożytku mieszkańców a nie dla swojego ” EGO” – i w tym tkwi cały ambaras.

 2. andrzej

  Całe szczęście że niedługo wybory i skończą się wreszcie nieszczęsne wizje struszka wizjonera.

 3. Rzeszowianin

  Robi – źle, nie robi też źle… Prezydent Rzeszowa robi naprawdę dużo dla tego miasta chociażby w kwestii poprawiania wizerunku miasta, przez co z rok na rok możemy się nim coraz bardziej szczycić i konkurować z innymi miastami wojewódzkimi…

 4. Daniel

  ee tam jak się bawić to się bawić ! DAWAĆ PALMY ! :D

 5. iza

  Pomijam koszty, nie ma nic za darmo. Ale palmy to szczyt bezguścia!!!

 6. leon

  wszystko wam nie pasuje prości ludzie , żałośni jesteście , a facet się stara i myśli za was tępoto narzekająca , najładniejsze miasto Rzeszów , a wam źle jak zwykle znawcy wszystkiego i krytycy , co do śmieci i petów są kosze tylko że wy nie wiecie do czego one służą brudasy

 7. m

  A może by tak wyczyścić trochę plaże nad żwirownią? Tony petów, kapsli po piwie, śmieci, piasek aż się klei od syfu, ale palmy stać będą.

 8. leon

  A budowa aquaparku z prawdziwego zdarzenia wciąż w sferze marzeń. Boże, widzisz i nie grzmisz!

 9. ROMAN

  no proszę tak nie opluwać Wodza- nie ładnie – palmy niezły pomysł ale jak palmy no to jeszcze ; wielbłądy / beduini i MAŁPY – i wtedy będzie super – na ale poważnie – palmy tematu nie załatwią co z innymi atrakcjami takimi jak w Dubaju;
  -Dubai Fountains
  -SMCCU Sheikh Mohammed Centre Cultural Understanding
  -Dolphin Bay
  -Dubai Metro
  -Burj Khaalifa
  -The Tower of Arabs
  -The Emirates Golf Club
  -Bur Dubai Abra Dock
  -Emirates Towers
  -Wild Wadi Water Park
  -Dubai Desert Conservation Reserve
  -Aquaventure Waterpark
  -Dubai Creek
  no bo same palmy to tak oglądać rarytas przez czarną szybkę – nie ?
  -

 10. Imię (wymagane)

  brakuje jeszcze delfinow i prezydenta na palmie w charakterze malpy. jak szalec, to szalec ! :)

 11. Krzysiek

  Plastikowa atrapa będzie zdobić żwirownie ??

 12. Kasia

  a mnie sie pomysł podoba :):)

 13. sznapsik

  a buraki tylko narzekaja na galicjy….smutne proste chamy spod Rzeszowa

 14. rara

  Prezydentowi chyba palma odbiła…niech Wisłok oczyści, poszerzy ścieżki rowerowe nad zaporą bo ciasnota, a nie palmy będzie sadził….SZKODA SŁÓW

 15. Janusz

  Staremu h…wi odpie…liła palma !!!! Kiedy odpowiednie służby zabiorą się za starego sklerotyka? A może przyjadą po niego panowie z kaftanami bezpieczeństwa. Ferenc kup sobie gromnicę o szybką i bezbolesną śmierć!!!

 16. blokers

  łooooooooooo trzy dni troche cieplej ,a w Ratuszu juz komus palma odbija

 17. mamnick

  A ja mam pomysł z Rzeszowa.Wysłać Ferenca Tadzia na emeryture?Bo się w głowie już przewraca mu!

 18. RzeszowskiTroll

  Buhahahahaha!!! Ciekawe kto na tych palmach zbije kokosy ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.