Nabierają ludzi na promocyjne bilety!

Promocja na bilety za złotówkę będzie trwała kolejne miesiące. Fot. Wit Hadło
Promocja na bilety za złotówkę będzie trwała kolejne miesiące. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Prezes PKS-u twierdzi, że sprzedano już ponad 300 biletów za złotówkę, natomiast nasz Czytelnik uważa, że…

– Na początku roku na dworcu PKS pojawiła się informacja, że kto będzie jeździł przez 11 miesięcy autobusem kupując bilety miesięczne, ostatni miesiąc będzie jeździł za złotówkę – mówi pan Kazimierz z Wysokiej Głogowskiej. – Jednak kiedy zgłosiłem się po taki bilet, okazało się, że mi się nie należy, choć kupowałem przez 11 miesięcy bilety miesięczne – dodaje.

Pani w kasie odmówiła sprzedaży promocyjnego biletu panu Kazimierzowi, ponieważ między datą ważności jednego biletu i zakupem drugiego minęło kilka dni.

– Jeden miesięczny skończył się w piątek, a w poniedziałek kupiłem na kolejny miesiąc – mówi pan Kazimierz. Jego zdaniem, to oszukiwanie klientów, którzy kupują bilety przez cały rok, nawet kiedy mają urlop i nie potrzebują nigdzie jeździć, nie korzystają z usług innych przewoźników, żeby trochę zaoszczędzić i bilet na ostatni miesiąc dostać za złotówkę.

– Musiałbym zapoznać się dokładnie z tym przypadkiem – mówi Wiesław Szeliga, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie. – Nie jest prawdą, że jeżeli ktoś kupował bilet bez przerwy, to my odmówiliśmy mu prawa do biletu promocyjnego. Sprzedaliśmy już 300 takich biletów. Jeżeli są pojedyncze osoby, to powinny napisać do nas, a my każde podanie staramy się indywidualnie rozważyć. Wiadomo, że my nie chcemy, żeby klienci od nas odchodzili z poczuciem niesprawiedliwości. My nawet nie wymagamy przyjścia z biletami, bo my mamy ewidencje i wstępne wyniki tych, którzy się kwalifikują. Jeżeli są jednodniowe przerwy i te osoby nie widnieją jako osoby uprawnione do biletu za złotówkę, powinny się do nas zwrócić bezpośrednio, a my sprawdzimy, na ile człowiek jest naszym stałym klientem – dodaje.

Stwierdza też, że nawet jeżeli ktoś zrobił przerwę w maju, to nie traci wszystkich biletów, bo te od maja do teraz się liczą i po uzbieraniu 11 bez przerwy, 12. dostanie za złotówkę.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Młody
Młody
7 lat temu

Na bilety za złotówkę to może pozwolić sobie firma która bardzo dobrze stoi finansowo, a Pks w Rzeszowie stoi ale nad przepaścią. Nie wiadomo czy pracownicy dostaną wypłatę 10-tego dzięki tym biletom za złotego. Co na to Prezes?, nic, Prezes wraz z kadrą dyrektorską i kierowniczą, oraz panią manager która zapewne wymyśliła tę rujnującą firmę promocję wzięli wypłatę parę dni wcześniej.

jessica
jessica
7 lat temu

Panie prezesie ,niektorzy kierowcy MKS są naprawde mało kulturalni,.zachowuja sie tak jakby pracowali za kare.207-przystanek poczatkowy – szpital Woj. nr.2. Gburowatosc, chamstwo,,brak kompetencji [ nie potrafi albo nie chce sprzedac biletuWIELOPRZEJAZDOWEGO A co ze strojem słuzbowym i higiena osobista[ nieobowiazuje?] .Moze wezma przykład z Pań ktore pracuja za kierownica autobusu MKS. -[POZA PANIA kierowca ktora randkuje w autobusie ,czyli w pracy]