Naciągacze grają na uczuciach rodzica

Już sama nazwa Ogólnopolska Uniwersytecka Szkoła Nowoczesnych Technik Nauczania i Kształtowania Wartościowej Osobowości Prymus Plus z Brzozowa robi wrażenie. Zaznaczenie, że dziecko zostało wylosowane, w nagrodę dostanie bonus w finansowaniu kursu sprawia, że rodzic traci czujność i przestaje racjonalnie myśleć.

Efekt jest taki, że podpisuje przydługą umowę (nie do końca ją czytając lub analizując), pełną tajemniczych zapisów drukowanych drobnym druczkiem, z których wynika jedno: trzeba sporo zapłacić. Trzy tysiące za kurs, którego głównym trzonem jest konsultacja z nauczycielem poprzez pocztę elektroniczną bądź skype’a to chyba trochę mało. Na tym jednak polega praca wyłudzaczy. Jak najwięcej naobiecywać i jak najmniej spełnić. Przerażające jest to, że nachodzą człowieka w domu, nie dając czasu na zastanowienie. Obiecują “cuda-wianki”, każą płacić i znikają jak kamfora.

Ciekawe jednak jest, skąd takie instytucje wiedzę gdzie udać się z taką propozycją. Bo do rodziny Krzysia trafili bezbłędnie. Chłopiec jest bardzo zdolny – w tym roku w kategorii najlepsi z najlepszych odebrał List Gratulacyjny z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wychodząc z domu Krzysia doradca oświatowy zapytał o miejsce zamieszkania innych dzieci uczęszczających do tej szkoły, zapytał o nie podając imiona i nazwiska. Strzeżcie się więc rodzice zdolnych dzieci. Za ich edukację możecie zapłacić ciężkie pieniądze.

Anna Moraniec

do “Naciągacze grają na uczuciach rodzica”

 1. Karol

  Witam czy ktoś wyciągnął może pieniądze od tej firmy zostałem oszukany w podobny sposób właśnie wybieram się do adwokata

 2. naciągacze !!!

  Witam, miałam okazję się z nimi spotkać w cztery oczy, proponowali kurs mojemu dziecku. Myślą, że w Polsce dalej na wsiach jest ciemnota i ludzi wykształconych jest niewielu. Zachwalali, omamiali, używali presupozycji, zahaczali o kwestie religijne, szczerze mówiąc łapali się każdej deski ratunku, aby zwerbować mnie i moje dziecko na kurs. Najśmieszniejsze jest to, iż podają stronę w telegazecie, na której mogę sobie doczytać o ich firmie … i usypiają czujność właściciela domu, podając iż o tym, że oni odwiedzają swoich przyszłych klientów jest poinformowany najbliższy posterunek policji !!! , co jest kompletnym nieporozumieniem, gdyż po ich wyjściu z mojego domu postanowiłam to sprawdzić, a oczywiście policja o niczym nie wie !!!
  A tak w ogóle, to istnieje coś takiego , jak ochrona danych osobowych. Przedstawiciele tej firmy, powołują się na dane z OGÓLNOPOLSKIEGO SYSTEMU KOMPUTEROWEGO i sondaże wśród uczniów. W szkole u mojego dziecka ich nie było, więc SKĄD pochodzą te dane, może ktoś w końcu zajmie się tą firmą?

 3. aa

  a tak wyglądają ich ogłoszenia:
  Nauczyciel Instytucja szkoleniowa N.T.N zatrudni 3 nauczycieli. Wymagania: prawo jazdy kat B, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, uczciwość, sumienność, wysoka kultura osobista. Zapewniamy wszelkie szkolenia. Wynagrodzenie 2800 zł.

  Kontakt: Osoby zainteresowane prosimy wysyłać CV + zdjęcie na adres e-mail: rekruting10@interia.pl(z dopiskiem Nauczyciel)
  10:51
  Ogłoszenie nr 1040270 ważne: od 09.11.2012 do 23.11.2012

 4. marcin

  witam.

  razem z koleżanka zostaliśmy oszukani przez tą firme!

  musieliśmy zaplacic kare w wysokości ponad 3000zł !

  czy istnieje mozliwość coś zrobić w tym kierunku aby zaskarzyć tą firme i odzyskać te pieniądze??

  w grupie siła!

  prosze o kontakt ze mną jezeli tez jesteś oszukany

  mój mail: mggicu@wp.pl

  pozdrawiam

 5. oszukany

  Witam, nie tylko rodzice i dzieci są oszukani przez tę firmę. Również „konsultanci”, którym się obiecuje duże pieniądze, a tak naprawdę zostający z „ręką w nocniku”. Umowa tak skonstruowana, aby nawet po jej zerwaniu zapłacić karę za wykonaną pracę albo nie wykonaną. Naprawdę proszę się wystrzegać tego nieuczciwego pracodawcy, który językiem manipulacji i grania na uczuciach rodzica i dziecka wyłudza pieniądze za kurs. Zapiszcie dziecko do zwykłej szkoły, wyślijcie na zwykłe korepetycje, zainwestujcie w dobre podręczniki, ale nigdy nie podpisujcie umowy z tą firmą. Pozdrawiam

 6. ROMAN

  jakie to piękne typowe nie ?- przychodzą nie wiadomo skąd – wiedzą wiele- opowiadają to i owo- dają kwity do podpisania a potem piękne rezime – czyli płać i płacz – czyli tak samo jak z tym A-Gold gość w jednym roku pokazuje dochód chyba 750 zł- a w następnym płaci podatek 11 milionów – to istny cud na skalę światową -nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.