Naczyniówka rozwija skrzydła

Prof. dr hab. n. med. Jacek Wroński w środku. Fot. arch szp.

MIELEC. Prof. dr hab. n. med. Jacek Wroński, specjalista chirurgii naczyniowej i angiologii będzie współpracował ze szpitalem.

– Podpisanie umowy w tej kwestii to dla nas niezwykłe wydarzenie, ponieważ profesor Wroński to doskonały fachowiec o bardzo bogatym doświadczeniu, dużej wiedzy, którą przekaże naszym lekarzom, zwłaszcza młodszym, na nowopowstałym oddziale chirurgii naczyniowej – mówi Leszek Kołacz, dyrektor mieleckiej placówki.

Prof. Jacek Wroński, lubelski konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej to uznana osobistość w naszym zawodowym świecie, która ma nie tylko wielką wiedzę i doświadczenie, ale także umiejętności pedagogiczne, co wiem doskonale, bo jestem jego uczniem. Niezwykle się cieszę, że teraz personel oddziału, którym kieruję, będzie mógł patrzeć na to, jak się operuje na światowym poziomie i uczyć się od świetnego fachowca – mówi ordynator “naczyniówki” Marek Wilczyński.

Wkrótce nowe, skomplikowane operacje
Na czym będzie polegać kooperacja? Profesor planuje już niebawem wykonywać te bardziej skomplikowane operacje z dziedziny chirurgii naczyniowej, w których będzie uczestniczył personel mieleckiego oddziału. Wachlarz usług medycznych będzie się poszerzał wraz z rozwojem bazy sprzętowej, który umożliwi podejmowanie nowych wyzwań. Niebawem zostanie uruchomiony np. angiograf.

Dyrektor placówki nie kryje, że rozwój oddziału chirurgii naczyniowej jest dla niego niezwykle ważny: – Trzeba sobie zdać sprawę, że chorych wymagających leczenia w tym zakresie, szybko przybywa, a dostęp do usług medycznych w naszym regionie był dotąd ograniczony. Ten oddział to wielka szansa dla wielu pacjentów w województwie podkarpackim, ale żeby ją w pełni wykorzystać musimy zapewnić im pomoc w zgodzie z najwyższymi standardami. Nasi lekarze muszą uczyć się od polskich sław i jak najlepszych warunkach. Pomoc profesora Wrońskiego będzie nieoceniona.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments