Nadal możesz kupić obraz i wspomóc chore dzieci

Licytacja obrazów cieszyła się zrozumiałym powodzeniem, za przystępne ceny można było kupić do domu lub biura w dużej wartości dzieła, w dodatku wspomóc chore dzieci. Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. Część obrazów znalazła już nabywców, część wciąż czeka na chętnych.

1600 zł zapłacił licytujący za rysunek “Kto pisał nasze twarze” Andrzeja Grende, za 1100 zł poszedł “Misio” Gabrieli Cichowskiej malowany w oleju, za 800 zł zostały sprzedane “Bieszczady – cztery pory roku” Krystyny Bileńki. W ten sposób zlicytowano kilkadziesiąt pozycji ze 124 obrazów i rzeźb wystawionych na aukcję.

V Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zaczęła się 7 października o godzinie 12 w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Pieniądze zebrane podczas licytacji zostały potem przekazane na dofinansowanie Domu Hospicyjnego w Rzeszowie, a przede wszystkim zakup lekarstw i środków medycznych dla przebywających tam 15 dzieci z całej Polski i kilkudziesięciu ciężko chorych maluchów, którymi fundacja zajmuje się w ich domach.

Tegoroczna aukcja obrazów była transmitowana on-line na stronie www.rzeszownazywo.pl, a licytację dzieł można było prowadzić także przez telefon. Dzieła, które nie znalazły swoich nabywców będą nadal do obejrzenia w Galerii im. Józefa Szajny w teatrze oraz na stronie internetowej hospicjum i kupienia po minimalnej bądź wyższej cenie.

Anna Moraniec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.