Nadciąga komunikacyjny paraliż miasta

Rzeszów tonie w korkach. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. W drugiej połowie maja pojawią się nowe utrudnienia w ruchu przy Al. Piłsudskiego oraz Al. Cieplińskiego

Rzeszów jest zakorkowany? Dopiero będzie. Wszystko dzięki wykonawcy, który realizuje budowę City Center oraz pracom, jakie w pobliskim terenie prowadzone są na zlecenie ratusza. Za kilka dni zostaną zamknięte aż cztery pasy ruchu na Al. Piłsudskiego i Cieplińskiego. To oznacza tylko jedno – komunikacyjny paraliż miasta.

- Kwestie techniczne odnośnie zaplanowania ruchu drogowego w tym rejonie są jeszcze na etapie ustaleń – zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Od realizatora budowy City Center wiemy, że zamknięte mają być łącznie 4 pasy ruchu: dwa pasy biegnące Alejami Piłsudskiego i dwa pasy biegnące Alejami Cieplińskiego. W tym czasie pojazdy poruszać się będą w ruchu  jednopasmowym na danych ulicach.

Korki do końca października
Utrudnienia mają potrwać do końca października. Do tego czasu, chcąc ominąć korki, najlepiej będzie unikać jazdy w tym rejonie. Z drugiej jednak strony, zablokowanie newralgicznego przejazdu, odbije się na innych najbardziej obciążonych arteriach stolicy Podkarpacia. – Ograniczenia w ruchu świadomie zostały zaplanowane tak, aby odbyły się głównie w miesiącach wakacyjnych. Wtedy to ruch na ulicach miasta jest mniejszy. Chcemy, żeby mieszkańcy jak najmniej ucierpieli z powodu ograniczeń – zapewnia Maciej Chabałowski, prezes zarządu Grupa CMP S.A., zarządzającego projektem City Centre.

kl

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.