Nadzieja dla poszkodowanych w wypadkach drogowych

Często ofiary wypadków drogowych, bądź ich bliscy, nie mają odpowiedniej wiedzy, aby walczyć o swoje prawa.

MIELEC. Ucierpiałeś podczas, niezawinionego przez siebie, wypadku drogowego? Jesteś bliskim ofiary pijanego bądź nieuważnego kierowcy? A może sam w opinii wymiaru sprawiedliwości stałeś się (twoim zdaniem niesłusznie) sprawcą wypadku?

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, aby walczyć o swe dobre imię, odszkodowanie, czy zwrot kosztów rehabilitacji i leczenia, wkrótce bezpłatnie pomogą ci w tym ludzie z Mielca.

Chodzi o mieleckie stowarzyszenie „Quo Vadis Podkarpacie”, które w tym celu pod koniec ub. r. założyło specjalną infolinię. Jej siedziba mieściła się w jednym z lokali przy ul. Solskiego. Ale niedawno, ze względu na przebudowę zlokalizowanego tam stadionu, infolinia musiała zmienić biuro. Obecnie trwają poszukiwania nowej siedziby.

– Na pewno z tego nie zrezygnujemy, a kiedy znajdziemy nowy lokal, poinformujemy o tym Czytelników Super Nowości – obiecuje Zbigniew Pietras, prezes stowarzyszenia. – Bo wypadki drogowe nierzadko pozbawiają środków do życia całe rodziny. Stąd nie stać je na zapewnienie sobie ochrony prawnej. Są narażeni na różne wybiegi, które uniemożliwiają uzyskanie odszkodowania w szybkim czasie, albo refundacji leczenia i rehabilitacji.

– Informacje były i będą udzielane tylko i wyłącznie telefonicznie przez naszych pracowników, którzy zostali przeszkoleni z zakresu prawa – dodaje Pietras. – Mamy bazę adresów instytucji, w których można się leczyć, uzyskać rehabilitację i pomoc prawną. Jeśli zainteresowanie tym będzie odpowiednio duże – a jak dotychczas wydaje się, że jest – to będziemy wnioskować do Ministerstwa Sprawiedliwości o rozszerzenie tej działalności.

– Świadomość społeczna o przysługujących prawach jest bardzo niska. My chcemy to zmienić. Nasza infolinia powstała, żeby pomagać poszkodowanym w wypadkach i bliskim ofiar. Tak, aby nie wskazywać ich tylko i wyłącznie na drogie kancelarie prawne.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments