Nadzieja na koniec suszy

- Koniec listopada i początek grudnia przebiegnie pod znakiem niżu, który przyniesie długo oczekiwane opady. Temperatura dodatnia utrzyma się do 10 grudnia i dzięki temu zamiast śniegu spadnie deszcz. Po 10 grudnia ochłodzi się i możliwe, że spadnie śnieg, który stopnieje przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapowiadają się więc Święta bez śniegu - mówi Tomasz Zubilewicz, meteorolog i prezenter stacji TVN .

PODKARPACIE. Nadciąga długo oczekiwany niż. Jednak zamiast śniegu spadnie deszcz.

Nad Polskę nadciąga niżowe powietrze, które zwiastuje opady deszczu. Od dziś zacznie spadać ciśnienie na Podkarpaciu i pojawi się zachmurzenie. Na początku weekendu powinno zacząć padać. To wybawienie dla wielu ludzi, ponieważ od kilku miesięcy padało bardzo mało a ostatnio wcale. Zaczęły więc wysychać studnie i zbiorniki wody.

– Zbliżający się do nas niż przyniesie opady – mówi Tomasz Zubilewicz, meteorolog i prezenter stacji TVN. – Nie wiadomo czy będzie to deszcz czy śnieg. Jednak mniej więcej do 10 grudnia możemy spodziewać się dodatnich temperatur więc możemy mieć nadzieję na deszcz w ciągu kilku najbliższych dni.

Popada od piątku

Prognozy te potwierdzają się też u innych źródeł. Opady przewidywane są też przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według prognozy Instytutu od czwartku zacznie padać nad Polską północną i centralną. W piątek opady dotrą nad Podkarpacie i deszcz będzie padał też w sobotę. Opady będą możliwe jeszcze do 10 grudnia bo utrzymać mają się temperatury dodatnie. Nad Polskę napływa teraz niżowe, wilgotne i ciepłe powietrze z nad Atlantyku. Jeśli niż utrzyma się nad Polską i Podkarpaciem to powinno padać też w przyszłym tygodniu. Prognozy przewidują, że wilgotne powietrze znad Atlantyku przemieszcza się nad Polską w kierunku południowo – wschodnim. Jeśli nic sienie zmieni opady wyczekiwanego przez wielu ludzi deszczu nie ominą nas w ciągu najbliższych dni.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ekar
ekar
9 lat temu

Szkoda, że nie ma już Marka Jurka w Sejmie!

Realista
Realista
9 lat temu

Jeśli nic sienie zmieni

Saaaabina
Saaaabina
9 lat temu

Lepszy deszcz niż pośniegowe błoto.