Najaktywniejsi uczniowie pojadą za granicę

RZESZÓW. Międzynarodowy projekt w rzeszowskim ZSO nr 4

Społeczność rzeszowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 wzięła pod lupę wody Europy. Te stały się przedmiotem badań naukowych oraz wyzwaniem artystycznym. Uczniowie, którzy najbardziej angażują się w wystawy, konkursy, badania i wszelkie prace nad projektem, mają szansę na wyjazd za granicę.

– W listopadzie byłyśmy w Hiszpanii. I choć nastawiłyśmy się na wspaniałą pogodę, cały czas padało. Słońce dostrzegliśmy jednak w sercach ludzi, którzy nas przyjęli. Do tej pory utrzymujemy kontakt z hiszpańskimi znajomymi – opowiadają gimnazjalistki z ZSO nr 4.

Międzynarodowy projekt polegający na badaniu wody realizują placówki edukacyjne z 8 krajów: Niemiec, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Węgier i Litwy. – Każda ze szkół pracuje osobno, ale dzielimy się rezultatami działań drogą elektroniczną i podczas wspólnych spotkań – mówi Bożena Mikuła, nauczycielka języka niemieckiego w ZSO nr 4 w Rzeszowie, która razem z Agnieszką Batóg zainicjowała Exploring Europe’s Waters w ramach Comeniusa.

Na podsumowanie całości działań jest jeszcze trochę czasu, bo projekt kończy się dopiero w 2012 r. W sumie weźmie w nim udział 200 uczniów.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments