Najazd gladiatorów

Do ścigania się na motocyklach, wyposażonych w 2,5-centymetrowe kolce zdolni są tylko najodważniejsi. Nic więc dziwnego, że zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę sportu przez kibiców nazywani są “lodowymi gladiatorami”. Fot. Wit Hadło

ICE SPEEDWAY. Medaliści mistrzostw świata, na czele z najlepszym zawodnikiem globu, Nikołajem Krasnikowem gwiazdami weekendowych zawodów na sanockich “Błoniach”.

W sobotę walka o pięć, miejsc premiowanych awansem do Grand Prix, w niedzielę VI Ice Racing Sanok Cup. W ten weekend Sanok już po raz szósty będzie światową stolicą wyścigów motocyklowych na lodzie.

7-krotny indywidualny mistrz świata i zwycięzca ubiegłorocznego Ice Racing Sanok Cup, Nikołaj Krasnikow, brązowy medalista IMŚ 2011, Danił Iwanow (wygrał Sanok Cup w 2010 r.), do tego byli indywidualni mistrzowie świata, Rosjanin Witalij Chomicewicz i 64-letni Szwed Per Olof Serenius, ulubieniec sanockiej publiczności, Franky Zorn (zwycięzca dwóch pierwszych edycji Sanok Cup) – te nazwiska to gwarancja emocji, których w ten weekend na “Błoniach” z pewnością nie zabraknie.

Knapp celuje w awans
W gronie zawodników, którzy zaprezentują się przed sanocką publicznością nie zabraknie również Polaków, na czele z Grzegorzem Knappem. Spośród naszych reprezentantów to właśnie on ma największe szanse na awans do Grand Prix. – Priorytetem na ten sezon jest awans do Grand Prix, ale biorąc pod uwagę kłopoty finansowe będzie o niego bardzo trudno – mówił jeszcze nie tak dawno lider polskiej kadry, który z wielką przyjemnością kolejny raz zawita do Sanoka. – Zawody w Sanoku zawsze są wspaniałą imprezą i przed polskimi kibica zarówno ja, jak i koledzy z reprezentacji, będziemy chcieli wypaść jak najlepiej – zapewnia Knapp.

Marcin Jeżowski

ELIMINACJE DO GRAND PRIX

sobota, godz. 19.30 (transmisja TVP Sport)

ICE RACING SANOK CUP
niedziela, godz. 17

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments