Najbardziej poszukiwani przez rzeszowską prokuraturę

Od lewej: Grzegorz Dworak, Robert Dobrowolski, Jadwiga Szydełko. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanych lub mają informacje mogące przyczynić się do ich zatrzymania, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, telefon 17 858 32 24 lub telefon alarmowy Policji - 997. Fot. KWP Rzeszów (2), Prokuratura Okręgowa Rzeszów.

Od lewej: Grzegorz Dworak, Robert Dobrowolski, Jadwiga Szydełko. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanych lub mają informacje mogące przyczynić się do ich zatrzymania, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, telefon 17 858 32 24 lub telefon alarmowy Policji – 997. Fot. KWP Rzeszów (2), Prokuratura Okręgowa Rzeszów.

RZESZÓW. Co prawda to nie zabójcy, gwałciciele i pedofile, ale…

Wydawać by się mogło, że widoczne na zdjęciach osoby są przykładnymi obywatelami, jakich mijamy co dzień na ulicach. Śledczy z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów twierdzą inaczej. Dwie z nich, według prokuratorów, dopuściły się m.in. przywłaszczeń mienia o dużej wartości, a jeden poszukiwany jest za… alimenty. Poszukiwanych alimenciarzy jest mnóstwo. Dlaczego ten jest taki wyjątkowy? Według śledczych, nie płacił alimentów aż od… 1993 roku, a od 13 lat jest bezskutecznie poszukiwany, co powoduje, że jest swoistym rekordzistą.

Tym najbardziej poszukiwanym mieszkańcem Rzeszowa, który, według prokuratury, nie płacił alimentów na swoje dzieci od 1993 roku do 2000 roku jest 52-letni Robert Dobrowolski. Mężczyzna od 2000 roku jest poszukiwany listem gończym, ale zapadł się jak kamień w wodę i prawdopodobnie przebywa za granicą. Grozi mu do 2 lat więzienia, i – jeśli zostanie oczywiście skazany – będzie musiał również wyrównać rachunki za 17 lat niepłacenia alimentów zarówno swoim dzieciom, jak i instytucjom, które przez te wszystkie lata płaciły na rzecz pokrzywdzonych wraz z odsetkami. A to ogromna kwota.

Towar za ponad 700 tys. zł
Kolejną, intensywnie poszukiwaną osobą przez rzeszowskich policjantów i prokuratorów jest niejaka Jadwiga Szydełko – 41-letnia mieszkanka Rzeszowa. Kobieta poszukiwana jest za cztery sprawy i tu pojawiają się dopiero naprawdę duże pieniądze. Pierwsza sprawa dotyczy tego, że, według śledczych, kobieta posłużyła się nierzetelnym dokumentem, żeby wziąć kredyt w banku na kwotę 38 tys. zł. Kredytu jednak nie otrzymała.

- Kobieta, według naszych ustaleń, dokonała także przywłaszczenia samochodu marki Jeep o wartości 60 tys. zł – tłumaczy Łukasz Harpula, z-ca szefa Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów.

Trzeci zarzut dotyczy udaremnienia wykonania orzeczenia sądu. Konkretnie prokuratura uważa, że kobieta ukryła 200 tys. zł, które miał od niej odebrać komornik. Najpoważniejszy zarzut dotyczy jednak innej sprawy, a mianowicie prokuratorzy uważają, że 41-latka przywłaszczyła towar w postaci firan i wyrobów tekstylnych na kwotę 723 tys. zł. Kobieta, podobnie jak Dobrowolski, ukrywa się prawdopodobnie za granicą.

Trzecim z najbardziej poszukiwanych jest Grzegorz Dworak, 24-letni mieszkaniec Krakowa urodzony w Przeworsku. Ten ścigany jest z kolei z powodu jednego zarzutu. Prokuratorzy uważają, że przywłaszczył sobie samochód marki Honda, wart 100 tys. zł. Według śledczych, jeżeli zostanie zatrzymany i sąd podzieli opinie prokuratury, to mężczyzna trafi za kraty nawet na 5 lat.

Marek Jawczak

do “Najbardziej poszukiwani przez rzeszowską prokuraturę”

 1. xser

  Pani ma ładny krzyz w dkolcie – rzecz jasna podarpacka katoliczka :-) szukajcie w kosciołach w niedzielę – z pewnoscią uczęszcza bo w niedzielę jest niewinna

  • Piotr

   Połowa gansta raperów nosi jeszcze większe krzyże, co ciekawego o nich jesteś w stanie powiedzieć? Walczący „ateiści” są coraz śmieszniejsi ;-)

 2. concret

  ale tak jest kolego

 3. concret

  Ale tak jest kolego.

 4. P.K

  Najlepiej by było wprowadzić etyke w szkołach, i dziewczynki gdy dorosną wiedziały by ze łapanie faceta na dziecko jest nieetyczne.
  A takich związków na siłe bo urodziło sie dziecko jest mnustwo. Pózniej problemy i rozstania , w konsekwencji wszystkiemu i tak będzie winny facet
  I tutaj zaczyna sie ambicja prawnika który chce się wykazać . Niezawsze zgodnie z prawem, czesto giną akta , ogranicza sie zeznania jednej ze stron.
  W ilu przypadkach komornik popełnia przestepstwa, działając niezgodnie z prawem. Więc nie ma sie co dziwić ze kobieta ukryła kase.

  • konkret

   Człowieku, mało że w Twojej wypowiedzi byk (ort.) byka bykiem pogania , to jeszcze robisz z mężczyzn jełopów zwolnionych od myslenia, którzy za byle d…. wyrzekają są rozumu. Z logiką też u Ciebie dziwnie.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone.