Najbardziej tajemnicza kryminalna zagadka Podkarpacia znalazła finał w sądzie

56-letniemu Januszowi G. grozi dożywocie. Nie przyznaje się do winy. Fot. Archiwum

56-letniemu Januszowi G. grozi dożywocie. Nie przyznaje się do winy. Fot. Archiwum

KROSNO. Janusz G., były mąż zamordowanej pielęgniarki z Jasła, zasiadł na ławie oskarżonych.

Niezbitych dowodów na winę oskarżonego o zabójstwo brak, on sam pozostaje na wolności, a ciała zamordowanej nie ma. Sędziowie Sądu Okręgowego w Krośnie mają nie lada twardy orzech do zgryzienia. Pochylają się bowiem obecnie nad jedną z najbardziej zagadkowych spraw kryminalnych w naszym regionie – sprawą zabójstwa Haliny G., pielęgniarki z Jasła, którą, zdaniem prokuratury, miał zamordować jej były mąż.

- Jestem niewinny, nie będę odpowiadał na pytania – stwierdził podczas poniedziałkowej rozprawy 56-letni Janusz G., którego krośnieńska prokuratura oskarżyła o to, że zabił 52-letnią Halinę G., pracownicę oddziału ratunkowego jasielskiego szpitala, a następnie wywiózł i ukrył jej zwłoki tak skutecznie, że do dzisiaj nie udało się ich odnaleźć. Mężczyzna, który odpowiada w procesie z wolnej stopy, w zamknięciu spędził około 10 miesięcy. Następnie został zwolniony z aresztu i na wolności przebywa do dzisiaj.

Mama bała się ojca
W poniedziałek przed sądem zeznawał m.in. 22-letni syn Janusza i Haliny G. To on zaalarmował policję o zniknięciu matki, z którą mieszkał na obrzeżach Jasła i jako pierwszy zauważył w domu ślady krwi. – Były do wysokości głowy, rozmazane jakby ktoś próbował je wytrzeć, bo były smugi – wspominał przed sądem. Potwierdził również, że Halina G. bała się byłego męża, bo ten jest „nieobliczalny” oraz „nieprzewidywalny” i że gdy zaginęła, pomyślał w pierwszej kolejności o tym, że za jej zniknięciem może stać właśnie Janusz G. – Pojechałem do niego i zapytałem o nią. Udawał, że nie wie o co chodzi – mówił 22-latek.

Kobieta miała prawo do tego, by obawiać się oskarżonego. Janusz i Halina G. nie pozostawali w dobrych relacjach, spierali się o podział majątku. Mężczyzna został skazany za zranienie jej nożem. Zasądzono wówczas wobec niego zakaz zbliżania się do niej na odległość nie mniejszą niż 50 m.

Zamordował i ukrył ciało
Śledczy są zdania, że Janusz G. w nocy z wtorku na środę – z 5 na 6 sierpnia 2014 r. – działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Haliny G. i niestosując się do zakazu zbliżania się do niej, wszedł do jej domu i tam zaatakował ją, zadając jej co najmniej jeden cios ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, co skutkowało zgonem kobiety, a następnie wywiózł jej ciało i ukrył w nieustalonym miejscu. Choć kilkukrotnie podejmowano próby odnalezienia zwłok Haliny G. – przeszukano należący do Janusza G. skład złomu przy ul. Floriańskiej w Jaśle, ściągnięto georadar z Gdańska do spenetrowania znajdujących się pod nim tuneli i kanałów, ściągnięto nawet policjantów z Berlina z psami szkolonymi do tropienia ciał i zapachu krwi, ciała nie odnaleziono.

Choć Janusz G. od samego początku nie przyznaje się do tego, jakoby widział się z Haliną G. tamtego wieczora, kiedy została zamordowana, zebrane w toku śledztwa dowody świadczą przeciwko niemu. W jego fordzie transicie znaleziono ślady krwi kobiety, a jego telefon logował się w pobliżu domu Haliny G. w dniu jej zaginięcia.

Jaki będzie finał tej sprawy? Czy Janusz G. resztę życia spędzi w więzieniu, a może sąd uzna że jest niewinny? Na odpowiedzi na te pytania, trzeba jeszcze poczekać.

Katarzyna Szczyrek

do “Najbardziej tajemnicza kryminalna zagadka Podkarpacia znalazła finał w sądzie”

  1. TEDE EF

    KPINY!Dobrze pałą dać po …pysku i pokaże gdzie ukrył zwłoki…..

  2. "czytelniczka"

    Zapytajcie słynnego „jasnowidza” Jackowskiego on wam „pomoże” znaleźć bo wam to jakoś nie wychodzi.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.