Najlepiej wyśpisz się w… hamaku

Fot. Archiwum

Szwajcarscy naukowcy stwierdzili, że hamak jest lepszym miejscem do spania niż wygodne łóżko. Można w nim szybciej zasnąć, a sen w nim jest bardziej wartościowy.

Popołudniowa drzemka odświeża umysł i dodaje sił. Aby maksymalnie ją wykorzystać warto położyć się w huśtającym się hamaku.

Uczeni Uniwersytetu w Genewie obserwowali mózgi 12 osób, podczas 45-minutowego snu, na nieruchomym łóżku i na łóżku symulującym działanie hamaku. Łagodne huśtanie sprawiało, że uczestnicy badania zasypiali wcześniej, ich sen był głębszy i większą ilość czasu spędzali w fazie snu głębokiego.

Badacze ze Szwajcarii nie są pewni, jak działa łagodne bujanie. Podejrzewają, że delikatny ruch pomaga się zrelaksować, ale jest też możliwe, że bezpośrednio wpływa na ośrodki w mózgu odpowiadające za sen. Nie wykluczają też pozytywnego wpływu na inne obszary, odpowiedzialne np. za pamięć. Uczeni z Genewy sądzą, że ich odkrycie może nawet pomóc w opracowaniu nowych sposobów leczenia bezsenności i rehabilitacji po urazach mózgu.

PAP Life, anja

do “Najlepiej wyśpisz się w… hamaku”

 1. pniok rzeszowski

  Nieprawda. Ja mam klopoty z kregoslupem i moge spac jedynie na twardym. Doslownie mam w lozku owinieta kocem deske aby spac na plaskim i twardym co powoduje ze odczuwam mniej bolu jako ze kregi w kregoslupie nie rozchodza sie i nie powoduja ucisku na rdzen kregowy.
  To sa jakies bzdury z tym hamakiem. Taki hamak mogl by doprowadzic u mnie nawet do paralizu.

  • Wojtek

   Mam inne doświadczenie.Od niedawna staram się spać tylko w hamaku i rano wstaję bez bólu.Poprzednio musiałem do godziny spacerować aby wszystko się ułożyło.Mam wielopoziomowe dyskopatie we wszystkich odcinkach kręgosłupa.Z tym że nogi nie spoczywają na hamaku mam je rozstawione.Spanie w hamaku odkryłem przypadkiem a skoro mi pomaga to stosuję.

  • Alfąs

   Pierdolinij się w głowe, delikatna cipka co zaraz paraliżu dostanie XDD
   Może idź do więzienia to ci masaż od środka zrobią na kregosłup XD

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.