Najlepsi na scenie i… w obcym języku

Podczas przeglądu można było m.in. obejrzeć sztukę o Czerwonym Kapturku w jezyku niemieckim („Rotkäppchen”), którą przygotował Zespół WIR-KI z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. W sobotę (9.03.) w rzeszowskim Gimnazjum nr 8 można było usłyszeć wiele języków. Wszystko za sprawą XII Wojewódzkiego Międzygimnazjalnego Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych.

W językowo-teatralne „szranki” stanęło 9 zespołów z Rzeszowa, Frysztaka, Birczy i Miejsca Piastowego. Niesamowicie przygotowane, ambitne spektakle w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim zrobiły ogromne wrażenie na publiczności i jury, które miało nie lada orzech do zgryzienia.

Kogo oceniło najwyżej? Przedstawiamy szczegółową listę zwycięzców:

Wyniki:
I miejsce – Zespół UNINVITED z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Birczy za sztukę w języku angielskim pt. „Black and white” (Czarny i biały) – Odwieczna walka kolorów białego i czarnego. Walka o bycie na samym szczycie. Przyjaźń, intryga, podstęp i utracona przyjaźń. Krótka historia pewnej przyjaźni wystawionej na próbę. Sztuka autorska zawierająca dialogi z Black Swan, teksty Eminema i angielskiej literatury pięknej. Mieszanka wybuchowa opowiadająca o codzienności młodych artystów.

II miejsce – Zespół Dziurawy Parasol z Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym za sztukę w języku włoskim pt. „Il brutto anatroccolo” (Brzydkie kaczątko) – historia brzydkiego kaczątka o wielkim sercu.

III miejsce – Zespół WIR-KI z Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku za sztukę w języku niemieckim pt. „Rotkäppchen” (Czerwony Kapurek) –

Wyróżnienie dla Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku za sztukę w języku angielskim pt. „CindyBella” (Uwspółcześniona historia o Kopciuszku) oraz dla Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie za sztukę w języku niemieckim pt. „Der gestiefelte kater” (Kot w butach).

Nagrody indywidualne za kreacje aktorskie: Bernadetta Wilk za rolę karczmarza, Magdalena Piątek za rolę wróżki, Karolina Kowalska za rolę kota w butach, Dawid Godek za rolę wilka oraz Paulina Kędrek za rolę czerwonego kapturka oraz Karolina Maculak.

anja

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
olo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
Gość
olo

Fajnie że informujecie w porę ludzi to weznę dziecko to może jeszcze zdążymy na przedprzedwczoraj.