Najlepsi strzelcy w Rzeszowie

- Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, bo jest to mój podwójny sukces, gdyż uzyskany w Rzeszowie wynik jest moim życiowym wynikiem, a odniesione zwycięstwo jest moim pierwszym tak znaczącym sukcesem. Jestem myśliwym z trzydziestoletnim stażem, a strzelectwo myśliwskie uprawiam od siedmiu lat – powiedział Super Nowościom po wręczeniu nagród Waldemar Cieplik.

RZESZÓW. Przez dwa dni (25-26 czerwca) na strzelnicy Rzeszowskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Borze koło Rzeszowa o tytuł najlepszego strzelca w strzelectwie myśliwskim zmagało się 150 myśliwych z całej Polski. Zespołowo w rywalizacji uczestniczyło 45 drużyn.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem XI Mistrzostw PZŁ w Klasie Mistrzowskiej okazał się Waldemar Cieplik z Opola. Drugi na podium stanął Zbigniew Grabałowski z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale Kamilowi Jamrozowi z Kielc, czwarte Juliuszowi Bialicowi, a piąte Krzysztofowi Szoberowi.
W rywalizacji drużynowej najlepszą okazała się drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczecina, a trzecie myśliwi z Elbląga. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy: Gorzów Wielkopolski, Ciechanów, Kielce, Rzeszów II, Tarnobrzeg, Krosno, Słupsk.

- Zawody przebiegły w bardzo serdecznej atmosferze, przy dobrej organizacji i pełnym zaangażowaniu organizatorów – pochwalił zawody Waldemar Kobierski, sędzia główny zawodów. – Poziom strzelectwa myśliwskiego jest w Polsce bardzo dobry, gdyż wzrastają umiejętności strzeleckie myśliwych, którzy przykładają dużą wagę do treningów. Służą temu dobrze wyposażone strzelnicy. Mamy w Polsce trzydzieści obiektów podobnych do tego w Borze koło Rzeszowa, na których myśliwi mogą ćwiczyć w pełnym zakresie strzelectwa myśliwskiego. Do Rzeszowa przyjechali najlepsi z najlepszych. W zawodach startowali myśliwi, którzy posiadają klasę mistrzowską. Niestety w uzyskaniu wyników powyżej 490 punków na 500 możliwych do zdobycia najlepszym strzelcom przeszkodziła pogoda, która w pierwszym dniu zawodów trochę popsuła warunki strzeleckie, ale nie przeszkodziło to myśliwym w zdobywaniu dobrych wyników. Zwycięzca uzyskał wynik 484 punkty na 500 możliwych – ocenił zawody w rozmowie z “Super Nowościami” prof. Zygmunt Jasiński, wiceprezes Zarządu Głównego PZŁ.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał myśliwy Bogdan Kidacki z Rzeszowskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. A honory gospodarza pełnili: Marek Rogoziński, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Rzeszowie i Zdzisław Siewierski, łowczy okręgowy PZŁ.

Adam Kulczycki


Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.