Najlepsi w budownictwie

Nagrodę I stopnia za drogę Mielec-Kolbuszowa w imieniu POLDIM Mielec odebrała Zofia Zalewska. Nagrodę wręczył poseł Rynasiewicz. Na drugim palnie (od lewej): Marian Sulenicki, prezes SITK, oraz Lesław Bichajło, przewodniczący kapituły konkursowej. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW.  Kapituła XI edycji konkursu “Budowa Roku 2011 Obiektu Komunikacyjnego Podkarpacia” przyznała wczoraj nagrody dla najlepszych inwestycji  drogowych, mostowych, kolejowych, lotnisk oraz inwestycji poza województwem podkarpackim.

Nagrody  I stopnia w poszczególnych kategoriach zdobyły następujące inwestycje: przebudowa drogi Mielec-Kolbuszowa z obwodnicą Kolbuszowej; budowa  wiaduktu kolejowego na linii Rzeszów-Jasło; remont dworca  PKP w Przemyślu; terminal portu Lotniczego w Jasionce; nowy most kolejowy na linii Tarnów – Leluchów. Nagrody Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wręczył poseł Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

ps

do “Najlepsi w budownictwie”

  1. D.K.

    Droga Kolbuszowa – Mielec z rondem im Ryśka z Klanu :)

  2. Stefan

    Powinno się jeszcze nagrodzić tego Einsteina co wymyślił dwa ronda na drodze nr 9 przy zjeżdzie z autostrady w Rogożnicy. Ostatnio wymalowali pasy i okazało się, że na rondzie o średnicy kilku metrów będa dwa pasy ruchu. Aby dokładnie wybrać zakręt przy wjeździe na rondo nalezy się zatrzymać i ręcznie narzucić tył pojazdu. Inaczej nie wybierze się zakrętu a przypominam, że po pasie obok jedzie iiny pojazd. Kierowcy TIR-ów będą będą mówić w samych superlatywach o matkach projektanta, wykonawcy i szefa GDDKiA w Rzeszowie. Może kaczory dają rade tak wykręcić na tych rondach ale kierowcy nawet osobówki napewno nie. Ile osób musi zginać, aby przekonać GDDKiA, że jest to bubel?? Proponuję nagrodę Malina roku dla GDDKiA i Mostostalu Warszawa za ten pomysł.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.