Najlepsi w Polsce

Sukcesy IKS nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie władz miasta, Urzędu Marszałkowskiego i sponsorów Zakładowi Obrotu Towarowego Siarkopol SP. z o. o., Firmie Seltar i Intop z Tarnobrzega, Firmie Aksedo z Warszawy oraz ZSP nr 1, gdzie na co dzień trenują zawodnicy. Fot. Bogdan Myśliwiec

Ogromny sukces! IKS Tarnobrzeg zdobywcą Drużynowego Pucharu Polski 2011.

19 listopada drużyna IKS Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk oraz Maciej Nalepka pod opieką trenera Jacka Lachora wywalczyła w Radomiu Puchar Polski 2011 w Tenisie Stołowym zawodników z rożną niesprawnością ruchową.

W niedzielę w drugim dniu zawodów nasi zawodnicy zdobyli również dwa Indywidualne Puchary Polski, w turnieju Open mężczyzn grających na wózkach klas startowych I-V bezkonkurencyjny był Maciej Nalepka, który w finale pokonał 3:1 Rafała Lisa Start Siedlce.

W turnieju Open kobiet grających na stojąco klas startowych VI-X zwyciężyła Karolina Pęk, która w półfinale pokonała 3:1 Dajanę Jastrzębską Start Katowice a w finale Martę Marszałkiewicz Start Radom również 3:1.

Przypomnijmy, że 2011 rok to pasmo sukcesów niepełnosprawnych ruchowo tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg.

- W tym roku zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski, pięć medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, Wicemistrzostwo Europy w Chorwacji oraz osiem medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii – mówi Rajmund Zięba, prezes IKS Tarnobrzeg. – To jest już 90 medal, jaki zdobyliśmy w ciągu sześciu lat startów dla Tarnobrzega.