Najlepszy jest żurawicki chlebek

Najmłodsi uczestnicy konkursu “Polska Prezydencja w Unii Europejskiej - Pochwalmy się Podkarpaciem”, a zarazem zwycięzcy w młodszej kategorii wiekowej ze słynnym chlebkiem. Fot. Archiwum WSIiZ

RZESZÓW. Pod patronatem Super Nowości. Umiejętnie zareklamowali Podkarpacie i wygrali.

Ponad 200 uczniów wzięło udział w regionalnym konkursie artystycznym. Nie mieli łatwego zadania. Musieli nie tylko zaprezentować swoją małą ojczyznę, ale i nawiązać do polskiej prezydencji w UE. Serca jurorów w kat. klasy I – III podbiły sześciolatki z Żurawicy.

Dzieci przygotowały piękną prezentację teatralną “Swojski chlebek żurawicki”. – Konkurs pozwolił nam pokazać, że kochamy to, co nasze, i że to, co nasze, nas wzbogaca. Dzieci doskonale zrozumiały temat i nie tylko wyuczyły się swoich ról, ale też świetnie się przy tym bawiły – podkreśla Krystyna Raba-Opacka, dyrektor SP nr 1 w Żurawicy, gdzie na co dzień uczą się zwycięzcy konkursu “Polska Prezydencja w Unii Europejskiej – Pochwalmy się Podkarpaciem”.

2. miejsce w konkursie w kat. wiekowej klasy I – III zajęła SP w Borku Starym, 3. – SP nr 11 w Rzeszowie. Natomiast w kategorii wiekowej klasy IV – VI zwyciężyła SP w Lisowie, na 2. pozycji uplasowała się SP nr 11, a na 3. – SP 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu. Laureaci odebrali nagrody w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, które wraz z SP nr 1 w Rzeszowie zorganizowało konkurs.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
majka
majka
9 lat temu

rewelacyjnie ze dzieciaki tez moga uczestniczyc w tak powaznym temacie jak polska prezydencja :) pozdrowienia dla organizatorow – rewelacyjny pomysl !!