Najlepszy sposób na komary i pyłki czyli wybieramy moskitiery okienne

Owady, które przedostają się do domu mogą być naprawdę uciążliwe. Jest to szczególnie widoczne latem, gdy częściej otwiera się okna, aby wpuścić do domu świeże powietrze. Dokuczliwe są nie tylko komary czy osy, ale także ćmy i meszki.

Jednak można pozbyć się tego problemu. Jednym z polecanych sposobów jest montaż moskitier w oknach oraz przy drzwiach balkonowych. Sprawdź, jakie moskitiery najlepiej ochronią Twoje mieszkanie lub dom przed insektami.

Dlaczego warto wybrać moskitiery jako ochronę przeciwko insektom?

Sposobów na to, aby do domu nie dostawały się owady jest wiele. Jednak najczęściej poleca się montaż moskitier. Dlaczego tak się dzieje? Korzystając z tego rodzaju produktu, nie trzeba rozpylać już dodatkowych substancji chemicznych czy korzystać z elektronicznych odstraszaczy. Jest to wydatek praktycznie jednorazowy, gdyż dobrej jakości moskitiery wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki czemu można z nich korzystać przez długie lata bez obawy o to, że produkt ulegnie zniszczeniu pod wpływem wilgoci czy promieniowania słonecznego.

Montaż moskitier ma również dodatkową zaletę. Produkt ten chroni bowiem nie tylko przed owadami. Jeżeli siatka jest wystarczająco gęsta, zatrzyma również większe pyły oraz inne zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu. Przy doborze moskitiery warto zatem zwrócić uwagę na gęstość siatki. Powinna ona pozwalać na zatrzymanie owadów i zanieczyszczeń i jednocześnie zapewniać swobodny przepływ powietrza. Zbyt luźny splot siatki będzie powodował, że nie spełni ona swojego zadania. Za gęsty natomiast może blokować przepływ powietrza i zaciemniać mieszkanie.

Moskitiery rolowane – praktyczne rozwiązanie o minimalistycznym wyglądzie

Jedną z chętniej wybieranych propozycji są moskitiery rolowane. Działają one na podobnej zasadzie jak klasyczne rolety. Montuje się je jednak na zewnątrz. Cały mechanizm ukryty jest w kasecie wykonanej z wytrzymałego aluminium. Sama siatka wykonana jest z włókna szklanego. Dzięki czemu moskitiera wytrzymuje niekorzystne warunki atmosferyczne.

Tego rodzaju moskitiery polecane są dla osób, które cenią sobie minimalistyczny wygląd elementów montowanych przy elewacji budynku. Jest to też bardzo wygodne rozwiązanie z uwagi na to, że w razie potrzeby wystarczy jedynie lekko podnieść moskitierę. To znacznie ułatwia czyszczenie zewnętrznych parapetów czy podlewanie postawionych na nich kwiatów.

Moskitiery ramkowe – wysoka estetyka i łatwość montażu

Druga propozycja to moskitiery ramkowe. Tutaj siatka rozciągnięta jest na ramie wykonanej z aluminium. Rama może być pomalowana na wybrany przez klienta kolor. Dzięki czemu można go dopasować do barwy stolarki okiennej. To powoduje, że po założeniu moskitiery wygląda ona tak, jakby była integralną częścią okna. Dużą zaletą tego rodzaju produktów jest ich łatwy montaż. Nie wymaga on nawiercania ramy okiennej czy ściany wnęki. Dzięki temu w razie potrzeby można szybko moskitierę zdjąć i ponownie zamontować w kilka chwil.

Znanym producentem moskitier okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Artykuł partnera